Liverpul patio i drhtao pred naletima "žute podmornice", pa pokazao klasu: "Redsi" u finalu

U drugom meču u srijedu od 21 sat igraju Real Madrid i Mančester siti. Prva utakmica 4:3 za Siti

56428 pregleda 16 komentar(a)
Završeno
21:00h

Viljareal - Liverpul 2:3 - prvi meč 0:2

Dia 3, Kokelan 41. - Fabinjo 62, Luis Dijas 67, Mane 74.

Izmjena: 22:34h
22:50h

Liverpul je drhtao 45 minuta pred naletima “žute podmornice”, gubio 2:0, ali je na kraju pokazao klasu i ogroman kvalitet – “redsi” su od 0:2 na poluvremenu stigli do 3:2 i sa dvije pobjede eliminisali hrabri Viljareal, plasiravši se u finale Lige šampiona, 28. maja u Parizu.

Viljareal je odigrao maestralno prvi dio revanša. U 3. minute poveo, golom Die, a zatim presingom, agresijom i ofanzivnim pristupom potpuno zbunio Klopove igrače.

Moćni Liverpul je djelovao bespomoćno, a pao je na koljena u 41. minutu, kada je Kokelan neutralisao njihovu prednost iz prvog meča.

Na poluvremenu je ušao Luis Dijas, a gosti izašli sa stavom velikog tima. Nametnuli su se onako kako oni znaju, stvorili pritisak, a kada je Fabinjo pogodio za 2:1 sve se okrenulo.

Ubrzo je Luis Dijas izjednačio i sve je bilo jasno.

Preokret je kompletirao Mane – za 15 minuta Liverpul je pokazao sve ono što ga krasi ne samo ove, već i svih sezona od kada je došao Klop...

22:43h

Posljednjih pet minuta Viljareal će igrati sa desetoricom - dva žuta kartona dobio je Kapu.

22:32h

74. minut - Liverpul je čudesan tim. Očajno prvo poluvrijeme, pa furiozan nastavak. Već je 2:3.

Sadio Mane je na svojoj polovini primio loptu, zaobišao Ruljija i pogodio.

Gol pogledajte ovdje.

22:25h

67. minut -. 2.2. Luis Dijas, Kolumbijac je ušao na poluvremenu, promijenio ritam meča i pogodio glavom na centaršut Aleksander-Arnolda.

22:23h

Stvari polako dolaze na svoje mjesto. Centimetri su dijelili Liverpul do izjednačenja. Blokirani šut Luisa Dijasa je zakačio stativu.

22:19h

62. minut - Liverpul je prenio igru pred gol Viljareala i stigao do pogotka. Fabinjo je šutirao iskosa sa desne strane, lopta je prošla kroz noge Ruljija. Argentinac je morao bolje.

22:12h

Liverpul je u uvodu nastavka prvi put proveo duže vrijeme na polovini rivala. Moglo je da bude 2:1 - Aleksander-Arnold je šutirao, lopta zakačila nekog iz odbrane Viljareala i od prečke se odbila u korner.

22:03h

Klopova izmjena na poluvremenu - Luis Dijas je na terenu, Žota van.

21:48h

Ko je ovo mogao da pretpostavi? Viljareal je nakon 45 minuta spektakularnog izdanja na domaćem terenu nadoknadio dva gola zaostatka za Liverpulom iz prvog meča.

Viljareal vodi 2:0 na poluvremenu, a tim rezultatom izgubio je prvi duel na Enfildu.

Od početka je domaćin krenuo agresivno, bez kompleksa, bez straha, poveo već u 3. minutu, napadao, oduzimao lopte, pritiskao...

Drugi gol je stigao u finišu poluvremena kao nagrada i nada u čudo.

21:41h

41. minut - stvara li se čudo u Viljarealu? 2:0 za domaćina. Fransis Kokelan.

Francuska akcija - Kapu je ponovo centrirao, a Kokelan sjajno glavom, pored Aleksander-Arnolda efektno pogodio.

21:39h

VAR je presudio  - nema penala za Viljareal, ali još jedna akcija u kojoj se vidjela nemoć Liverpula.

Situaciju pogledajte ovdje.

Izmjena: 22:44h
21:38h

36. minut - Teška odluka sudije Makelija. Greška Keite, brzo je Moreno lansirao Lo Selsa, a Alison startovao. Da li je srušio igrača Viljareala, ili je uhvatio loptu? Makeli nije dosudio penal, ali čeka se VAR.

21:26h

Sredina poluvremena, ne pamti se kada je Liverpul odigrao slabijih 25 minuta...

21:16h

Nova opasnost za Liverpul. Estupinjan je ubacio sa lijeve strane, Moreno zahvatio loptu glavom i pogodio u glavu Robertsona.

21:10h

Viljareal je krenuo žustro i agresivno, igrači Liverpula kao da su zbunjeni takvim pristupom domaćina.

21:04h

3. minut - kakav start meča. Viljareal vodi protiv Liverpula. Bulaje Dia je ubacio loptu u gol na asistenciju Kapua.

Dia je zamijenio povrijeđenog Danžumu. Njegov prvi gol u Ligi šampiona.

18:30h

Liverpul je na korak od meča za titulu u Ligi šampiona.

Engleski tim večeras od 21 sat gostuje Viljarealu, koga je prošle sedmice na svom terenu pobijedio 2:0.

Tim Jirgena Klopa djeluje moćno i nepobjedivo, simpatičnom španskom timu biće potrebno čudo nad čudima da bi nadoknadio minus i izborio istorijsko finale, nakon što je do polufinala eliminisao dva velika favorita Juventus i Bajern.

"Polufinale Lige šampiona je druga najvažnija utakmica koju jedan tim može da igra. Najvažnije jd finale, ali u ovom trenutku nama je ovaj meč najvažniji. Vidim da nas svi proglašavaju finalistom, ali predstoji nam 90 minuta u kojima je sve moguće. Zato ovaj duel tretiramo pažljivo i oprezno. Zaista želimo da budemo u finalu, vjerujemo da imamo kvalitet za to, ali nikada nismo bili jaki na riječima, kao što smo bili na terenu", kazao je Klop.

"Veoma smo uzbuđeni što smo u ovoj fazi. Iza nas je 90 minuta protiv jednog od favorita. Liverpul se na domaćem terenu osjetip moćno, bio bolji od nas, ali smo se branili dobro. Sada moramo da imamo i druge opcije, znamo da će nam biti teško da ih nađemo, ali pokušaćemo sve da im otežamo noć", rekao je trener Viljareala Unai Emeri.