Lukaku proradio pred novim vlasnikom, Čelsiju samo bod protiv "vukova"

Belgijanac dvostruki strijelac, gosti u 97. minutu izvukli remi

4976 pregleda 0 komentar(a)

Dva gola Romelua Lukakua u razmaku od svega 138 sekundi - ni to nije bilo dovoljno Čelsiju da savlada Vulverhempton (2:2).

Na "Stamford bridžu" se pojavio i budući vlasnik "plavaca" Tod Boli - vidio je ekipu koja dominira više od 60 minuta, a onda...

Lukaku je prvo pogodio iz penala koji je iznudio u 56, a onda i u 58.

Bili su to 13. i 14. pogodak Belgijanca u svim takmičenjima u sezoni koju će htjeti što prije da zaboravi i u kojoj je uglavnom bio rezerva kod Tomasa Tuhela.

To mu nije smetalo da u ovom trenutku bude najbolji strijelac ekipe iz Londona...

Kada je izgledalo da Čelsi ide ka trijumfu, gosti su reagovali - prvo je u 79. smanjio Trinkao, a remi je donio Konor Koudi u sedmom minutu sudijske nadoknade.

Ubjedljive trijumfe su upisali Brentford protiv Sautemptona (3:0) i Aston Vila u duelu sa Barnlijem (3:1), dok je Kristal Palas bio bolji od Votforda (1:0).