Herta zavisi od fer-pleja Bajerna

Herta izgubila od Majnca u Berlinu, baraža bi je pred posljednje kolo spasila pobjeda Bajerna nad Štutgartom

4551 pregleda 0 komentar(a)

Herta još strahuje za opstanak u najjačoj njemačkoj ligi. Iz Berlina je u pretposljednejm kolu bodove odnio Majnc - 2:1, pa će ekipa Feliksa Magata sjutra navijati za Bajern protiv Štutgarta.

U slučaju pobjede Bajerna nad "švabama" u Minhenu, ekipa Herte oslabljena neigranjem povrijeđenog crnogorskog kapitena Stevana Jovetića, proslavila bi opstanak i prije posljednjeg kola u kojem gostuje Borusiji Dortmund.

Štutgart ima četiri boda i utakmicu manje, u posljednjem kolu Štutgart dočekuje Keln, a "švabe" iamju bolju gol razliku od Herte.

Majnc je bolje otvorio utakmicu, poveo pogotkom Vidmnera u 25. minutu, da bi u nadoknadi poluvremena Selke sa penala izjednačio.

Gosti su bolju igru krunisali golom Stefana Bela u 81. minutu.