Šalke se vratio u Bundesligu

Za drugo mjesto koje vodi u elitu, kao i treće koje donosi baraž, konkurišu Verder, Hamburger i Darmštat

6991 pregleda 1 komentar(a)
Navijači Šalkea, Foto: Twitter

Fudbaleri Šalkea vratili su se u Bundesligu nakon samo jedne sezone provedene u Cvajti.

"Kraljevsko-plavi" su promovisani nakon domaće pobjede od 3:2 (0:2) protiv Zankt Paulija u meču pretposljednjeg, 33. kola.

Gosti iz Hamburga vodili su 2:0 već do 17. minuta golovima Hrvata Igora Matanovića, da bi u u nastavku stigao preokret - Terode je golovima u 47. iz penala i 71. izjednačio na 2:2, da bi gol vrijedan Bundeslige postigao Salasar u 78. minutu.

Šalke ima 62 boda, pet više od drugoplasiranog Hamburger, trećeplasiranog Darmštata i četvrtoplasiranog Verdera, koji ima meč manje.

Prva dva tima idu u elitu, a trećeplasirani igra baraž protiv 16. ekipe prve lige.