Arsenal sanja Ligu šampiona, Lids u zoni ispadanja, veliki trijumf Evertona

"Tobdžije" pred međusobni duel sa Totenhemom imaju četiri boda više

8042 pregleda 1 komentar(a)

Arsenal nije bio u Ligi šampiona još od sezone 2016/17, ove ga nije ni bilo na evropskoj sceni, ali izgleda da se stvari vraćaju na svoje u sjevernom Londonu.

"Tobdžije" su pobijedile Lids 2:1 i tri kola prije kraja imaju četiri boda više od Totenham u borbi za plasman u elitni evropski rang.

Trijumf mu je donio dvostruki strijelac Edi Nketia koji je pogađao u 5.i 10. minutu.

Već u 27. je Lids ostao bez isključenog Luka Ejlinga...

Arsenal je kasnije spustio ritam i moglo je to skupo da ga košta, jer je Lids dvadesetak minuta prije kraja smanjio preko Dijega Ljorentea.

Prijetio je i sa desetoricom, ali nije mogao da izbjegne poraz koji ga je poslao u zonu ispadanja.

Arsenal u četvrtak gostuje Totenhemu - to je definitivno posljednja šansa za Sparse da ostanu u igri za četvrtu poziciju.

Lidsu je problem napravila i pobjeda Evertona, koji je slavio u Lesteru - 2:1.

Pogađali su Vitalij Mikolenko i Mejson Holgejt (za domaćina Patson Daka), pa "karamele" sada uz meč manje imaju bod prednosti u odnosu na Lids i Barnli.

Vest Hem je bio silovit protiv Votforda (4:0) i sada ima tri boda manje od Mančester junajteda u borbi za plasman u Ligu Evrope. I to uz utakmicu manje...

"Čekićare" su do trijumfa vodili dvostruki strijelac Said Benrama, Majkil Antonio i Manuel Lansini.