Atletiko srušio kombinovani Real i zakoračio ka Ligi šampiona

7567 pregleda 1 komentar(a)

Atletiko je ostvario slatku pobjedu nad gradskim rivalom i prvakom, napravio vjerovatno odlučujući korak ka plasmanu u Ligu šampiona naredne sezone.

"Kolćonerosi" su savladali Real 1:0, golom Janika Karaska u 40. minutu iz penala.

Penal je dosuđen nakon intervencije VAR-a, jer je Valjeho odgurnuo Mateusa Kunju.

Sudija Grado prvo nije pokazao da je faul, a nakon što je pregledao snimak smatrao je da je nedozvoljen kontakt postojao.

Real je meč počeo u kombinovanom sastavu, na klupi su ostali Benzema, Modrić, Vinisijus, Kurtoa, Militao... Benzema nije ni ulazio do kraja.

Atletiko je imao više šansi, mogao je da riješi meč, najbolju priliku stvorio je Karasko, koji je pogodio stativu.

U finišu je Oblak morao da čuva pobjedu nakon opasnih šuteva Valverdea i Marka Asensija.

Stefan Savić odigrao je još jedan odličan meč u odbrani Atletika.

Atletiko je tri kola prije kraja na četvrtom mjestu sa šest bodova više od Betisa.