12 minuta bez igre: Njemačka nije gledala ovakvu utakmicu (VIDEO)

6706 pregleda 1 komentar(a)

Utakmica 38. kola četvrte njemačke lige između FSV Frankfurta i vodećeg Elversberga imala je bizaran kraj.

Meč je završen 1:1, a remi je bio potreban i dovoljan rivalima da ostvare svoje ambicije.

Elversbergu je bod bio dovoljan za promociju u viši rang, a Frankfurtu za opstanak.

I od 81. minuta igra je prestala. Devet minuta do kraja regularnog dijela i još tri minuta sudijskog dodatka gostujuća ekipa je držala loptu, a domaći igrači nisu ni pokušali da je osvoje, da bar “odglume”...

Elversberg je poveo preko Suera u drugom, da bi na 1:1 u 25. minutu izjednačio Vajs autogolom.

“Elversberg nije želio da napada, a mi nismo željeli da im uzmemo loptu. I nama i njima je bod bio dovoljan. Da su konkurenti bili u našoj situaciji, uvjeren sam da bi identično postupili”, rekao je sportski direktor FSV-a.

Nije poznato da li će fudbalski organi u Njemačkoj pokrenuti istragu, a i da li imaju elemenata za eventualne kazne.