Kevin de Brujne je klasa: Četiri gola Belgijanca, Siti na pobjedu od titule

Ukoliko pobijedi Vest Hem u narednom koli Siti će, gotovo izvjesno, osvojiti titulu

9357 pregleda 3 komentar(a)
De Brujne, Foto: Reuters

Mančester siti se nalazi na pobjedu od odbrane titule u Premijer ligi - "građani" su večeras u gostima savladali Vulverhempton 5:1, pa nakon 36 utakmica imaju tri boda više od Liverpula.

Bitno je i da Gvardiolina ekipa ima mnogo bolju gol razliku od "redsa", pa bi u slučaju da su obje ekipe izjednačene titulu osvojio Siti. To znači da bi eventualnom pobjedom u narednom kolu, u Londonu protiv Vest Hema fudbaleri Mančester sitija proslavili novu titulu, drugu uzastopnu, a četvrtu u posljednjih pet godina.

A večerašnji meč protiv "vukova" obilježio je jedan od najboljih fudbalera na svijetu i vjerovatno najbolji igrač u Premijer ligi - Kevin de Brujne. Belgijanac je postigao četiri gola, a do het-trika je stigao poslije 24 minuta i već tada riješio pitanje pobjednika.

Prvi gol De Brujne je postigao u sedmom minutu, drugi u 16, het-trik je kompletirao u 24, a poker u 60 minutu.

De Brujneov het-trik je treći najraniji u Premijer ligi. Do tri pogotka na meču brže su stizali Sadio Mane 2015. (16 minuta) i Dvajt Jork 2001. godine (22 minuta)

Strijelac za domaće bio je Dendonker u 11. minutu, a konačan rezultat postavio je Rahim Sterling u finišu meča.

Siti se oporavio od šokantne eliminacije u Ligi šampiona, vezao peti trijumf u Premijer ligi i broji dane do titule.