Omladinci remizirali sa BiH, Drašković zadovoljan

"Možemo biti zadovoljni utakmicama sa Bosnom i Hercegovinom, pogotovo jer su neki važni igrači u mnogo boljoj formi nego na prethodnim okupljanjima", rekao je Drašković

2633 pregleda 0 komentar(a)

Omladinske fudbalske reprezentacije Crne Gore i Bosne i Hercegovine igrale su danas u Podgorici, u drugom prijateljskom meču, neriješeno - 1:1.

Prvi međusobni duel, odigran u utorak, pripao je crnogorskim fudbalerima 1:0.

Gosti su u revanšu poveli efektnim pogotokom Radovana Karamana u 40. minutu.

Njegov pokušaj centaršuta prevario je crnogorskog golmana Filipa Domazetovića i završio u golu.

Minut i po kasnije Danijel Nikolić je, nakon asistencije Nemanje Carevića iz prekida, rutinski savladao Ajdina Brkića sa desetak metara.

Crna Gora je imala šanse preko Marka Ljuljića u 33. minutu, čiji udarac sa 20 metara odbranio čuvar mreže gostiju.

Za malo je, četiri minuta kasnije, bio neprecizan Bogdan Veljić, koji je šutirao preko gola sa nekoliko metara.

U drugom poluvremenu prvu veliku priliku imao je Bojan Pavićević u 70. minutu, ali je Brkić bio siguran.

U 76. minutu Kristijan Radunović poslao je loptu preko gola sa ivice peterca, dok je u 81. Uroš Bulatović šutirao u golmana sa nekoliko metara iskosa.

Selektor Slobodan Drašković kazao je da su igrali u kombinovanom sastavu, navodeći da im je jedan od prioriteta bio da isprobaju što više igrača.

"Imali smo dosta šansi, bilo je dosta dobrih situacija... Što je veoma važno, pojavili su se neki novi igrači koje smo vidjeli na djelu. Možemo biti zadovoljni utakmicama sa Bosnom i Hercegovinom, pogotovo jer su neki važni igrači u mnogo boljoj formi nego na prethodnim okupljanjima", rekao je Drašković.