Siti od 0:2 do boda - za titulu, Liverpul u utorak bez prava na grešku

9681 pregleda 3 komentar(a)
Fabijanski brani penal Marezu, Foto: Reuters

Mančester siti je napravio možda i odlučujući korak ka tituli, iako nije pobijedio u Londonu.

Mogao je da pobijedi, mogao je i da izgubi - na kraju 2:2 sa Vest Hemom za četiri boda prednosti nad Liverpulom, koji za dva dana igra meč pretposljednjeg kola protiv Sautemptona u gostima.

Siti bi, dakle, u utorak mogao da proslavi odbranu šampionskog naslova, ako "redsi" izgube na "Sent Meriju".

Šampion je danas bio na ivici poraza od Vest Hema, koji je nakon prvih 45 minuta vodio 2:0.

U 24. minutu Džerod Bouen je prvi put pobjegao odbrani gostiju, zaobišao Edersona i pogodio iz komplikovanog ugla.

U finišu poluvremena slična situacija, opet je Bouen utrčao iz drugog plana i preciznim udarcem povisio na 2:0.

Liverpul je dobio nadu, ali trajala je kratko.

Početkom nastavka Džek Griliš je efektno zahvatio volej sa ivice šesnaesterca, lopta dobila ubrzanje, golman je bio pokriven – 2:1.

Siti je napravio pritisak iz koga je Čeh Coufal u 69. minutu nespretno zahvatio loptu glavom i poslao je u svoju mrežu za 2:2.Džek Griliš je smanjio u 49. minutu, Čeh Cufal autogolom 20 minuta kasnije donio izjednačenje.

U finišu meča Siti je imao šansu da riješi sve dileme oko ishoda fantastične šampionske trke.

Nakon pregleda VAR tehnologije, dosuđen je penal zbog starta Dousona nad Gabrijelom Žezusom.

Rijad Marez je imao loptu za titulu, ali je Lukaš Fabijanski sjajnom intevrencijom zaustavio penal i produžio nezvjesnost, koja može biti okončana za 48 sati.

Siti u posljednjem kolu dočekuje Aston Vilu, Liverpul na svom terenu igra sa Vulverhemptonom.