Herta i Jovetić pred ambisom, Hamburger slavio u Berlinu

9597 pregleda 3 komentar(a)
Jovetić na meču sa Hamburgerom, Foto: Reuters

Herta je pred drugoligaškim ambisom, Hamburger pred povratkom u Bundesligu - epilog je prvog plej-ofa za popunu elitnog takmičenja.

Hamburger je u prvom meču slavio u Berlinu 1:0 i sa velikom prednošću čeka revanš kod kuće u ponedjeljak.

Stevan Jovetić je igrao od početka drugog poluvremena, nije mogao da spriječi poraz svog tima, tako da lako može da se dogodi da prvi put u karijeri, u kojoj je igrao za velikane poput Mančester sitija i Intera, u Partizanu, Fiorentini i Monaku, bude član drugoligaškog tima. Sa Hertom ima ugovor još dvije godine.

Hamburger je do velike pobjede došao u 57. minutu, kada je Holanđanin Ludovit Rajs u želji da centrira sa lijeve strane poslao loptu preko loše postavljenog golmana Kristensena od suprotne stative u mrežu.

Herta nije uspjela da napravi ozbiljan pritisak, Jovetić je imao dva pokušaja, ali nije uspio da ugrozi gol gostiju.

Herta je prije tačno deset godina ispala iz Bundeslige, takođe kroz baraž, kada je izgubila od Fortune Dizeldorf.

Vratila se godinu kasnije i od tada je bila standardan član prvoligaškog društva.