Čekanju je došao kraj: Milan osvojio Skudeto, Siti nastavio dominaciju u Engleskoj

Siti u nevjerovatnom meču savladao Aston Vilu 3:2 i osvojio četvrtu titulu u posljednjih pet godina, Milan osvojio Skudeto nakon 2011. godine

Arsenal - Everton 5:1

(Gabrijel Martineli 27, Nketija 31, Sedrik 56, Gabrijel 60, Edegor 82 - Doni van de Bek 45+3)

Brentford - Lids 1:2

(Kanjos 78 - Rafinja 56, Herison 90+4)

Brajton - Vest Hem 3:1

(Veltman 51, Gros 80, Velbek 90+2 - Antonio 41)

Lester - Sautempton 4:1

(Džejms Medison 50, Džejmi Vardi 74, Peres 81, 90+6 - Vord-Praus 79)

Liverpul - Vulverhempton 3:1

(Sadio Mane 24, Salah 84, Robertson 89 - Pedro Neto 3)

Mančester siti - Aston Vila 3:2

(Gundogan 76, 81, Rodri 79 - Meti Keš 37, Kutinjo 69)

Norič - Totenhem 0:5

(Dejan Kuluševski 16, 64, Hari Kejn 32, Son 70, 76)

19:54h

Za razliku od Premijer lige, u Seriji A nije bilo uzbuđenja - Milan je u posljednjem kolu savladao u gostima Sasuolo 3:0 i osvojio Skudeto ispred Intera, koji je na domaćem terenu pobijedio Sampdoriju 3:0.

Milan prvi put nakon 2011. godine stiže do titule (19. u istoriji), a pitanje pobjednika riješeno je u prvih 45 minuta kada su "rosoneri" postigli sva tri pogotka.

U Ređo Emiliji je blistao Rafael Leao koji je imao tri asistencije. Dva gola postigao je Žiru, a u listu strijelaca se upisao i Kesi.

Za razliku od Milana, Inter je golove postizao u drugom dijelu. "Neroazuri" su poveli preko Perišića, a onda je dva puta strijelac bio Korea.

Izmjena: 20:01h
19:41h

Gol protiv Sasuola postiže i Zlatan Ibrahimović, ali je sudija svirao ofsajd, jer je Leao bio u nedozvoljenoj poziciji.

19:21h

Još jedan gol Koree, Inter vodi 3:0.

Izmjena: 19:32h
19:19h

U Italiji je drugo poluvrijeme u toku, Milan protiv Sasuola vodi 3:0, Inter protiv Sampdorije 2:0.

Strijelci za "neroazure" bili su Perišić i Korea.

Izmjena: 19:26h
18:55h

Sve je gotovo - Mančester siti je šampion Engleske.

Kakav povratak "građana" koji su gubili od Aston Vile 2:0, a onda od 76. do 81. minuta postigli tri pogotka, preokrenuli, pobijedili  3:2 i osvojili titulu.

Ekipa Pepa Gvardiole je uspjela da odbrani titulu i osvoji četvrti pehar u posljednjih pet godina.

Junak današnjeg trijumfa je Ilkaj Gundogan koji je ušao u igru 69. minutu i sa dva pogotka kreirao istoriju.

Liverpul je poslije preokreta savladao Vulverhempton 3:1 i sezonu završio na drugom mjestu sa bodom manje od Sitija.

U Ligu šampiona ide Totenhem sa četvrte pozicije, dok je iz Premijer lige ispao Barnli, koji je danas izgubio na domaćem terenu od Njukasla 2:1.

Kiks Barnlija dočekao je Lids - "paunovi" su slavili u gostima protiv Brentforda 2:1.

Izmjena: 18:59h
18:49h

Endi Robertson postiže gol, Liverpul vodi 3:1.

18:48h

Milan je završio posao, vodi 3:0 protiv Sasuola, još jedan gol Žirua, upisao se i Kesi.

18:45h

I Liverpul je preokrenuo, gol je postigao Mohamed Salah.

Ali, sada Siti kontroliše situaciju.

Gol Salaha pogledajte ovdje.

18:41h

Spektakl na "Etihadu" - Siti je bio na konopcima, gubio 2:0, a onda za pet minuta postigao tri gola.

Još jedan gol Gundogana, igrača, koji će vjerovatno na ljeto otići iz kluba, pričao je o tome Gvardiola!

Deset godina nakon onog Aguerovog gola Siti na spektakularan način može da dođe do titule!

18:35h

Velika šansa za Vulverhempton na "Enfildu", dok je Siti smanjio na 2:1, a gol je postigao Gundogan.

18:32h

Navijači Sitija sada moraju da navijaju da Vulverhempton izdrži na "Enfildu".

18:31h

Očekuje nas spektakularna završnica! Liverpul juri pobjedu i titulu!

18:29h

Ludilo ju Engleskoj! Aston Vila vodi 2:0!!! Filipe Kutinjo!!!

Sjajan gol Kutinja!

Pogledajte gol ovdje!

18:24h

Totenhem vodi protiv Noriča 3:0, drugi gol Kuluševskog.

18:20h

U Italiji Milan vodi od 17. minuta - strijelac Olivije Žiru!

Milan drži sve u svojim rukama.

Neoprezan Ajhan, sjajna reakcija Leaa i gol Žirua!

18:18h

Gol Gabrijela, Arsenal vodi 4:1 protiv Evertona.

Oli Votkins je imao sjajnu šansu protiv Sitija, izašao je ispred Edersona, ali je promašio.

18:16h

Interesantno je i kada je riječ o borbi za opstanak  - Lids je poveo protiv Brentforda, gol je postigao Rafinja iz penala.