Još jedan istorijski dan u Premijer ligi: Siti nakon velikog preokreta odbranio titulu, Totenhem u LŠ, Barnli ispao

Siti na kraju titulu osvojio sa bodom više od Liverpula

13745 pregleda 1 komentar(a)

Deset godina nakon čuvenog gola Serhija Aguera protiv Kvins Park Rendžersa, kojim je Siti osvojio titulu, nova drama u Premijer ligi i ponovo je Mančester siti u glavnoj ulozi.

Tim Pepa Gvardiole danas je nakon epskog preokreta savladao Aston Vilu 3:2, odbranio titulu u Premijer ligi i osvojio četvrti trofej u posljednjih pet godina.

Vila je vodila 2:0, strijelci su bili Keš i Kutinjo, a onda je u igru ušao Ilkaj Gundogan i kreirao istoriju - njemački reprezentativac je postigao dva gola, jednom je strijelac bio Rodri, pa je Siti sa bodom više od Liverpula stigao do novog trofeja.

Na kraju Siti 93 boda, Liverpul 92...

Siti nije blistao u prvom poluvremenu, samo je jednu šansu imao Foden, dok su gosti poveli nakon centaršuta Dinja i gola Keša.

U drugom poluvremenu sjajna prilika za Žezusa koji je promašio prazan gol, na drugoj strani je neprecizan bio Votkins koji je izašao sam ispred Edersona, a onda šok - Kutinjo postiže sjajan gol.

Imao je Votkins još prilika, a onda je reagovao Gvardiola, u igru ubacio Gundogana, koji je na izlaznim vratima kluba i koji je danas kreirao istoriju - Njemac prvi gol postiže u 76. minutu i smanjuje na 2:1. Nakon toga Rodri je sa ivice šesnaesterca bio precizan u 78, da bi u 81. nakon asistencije De Brujnea Gundogan još jednom zatresao mrežu za erupciju na "Etihadu".

Kiks Sitija nije dočekao Liverpul koji je nakon preokreta savladao Vulverhempton - 3:1.

"Vukovi" su poveli preko Pedra Neta, a "redsi" izjednačili kada je gol postigao Mane.

U drugom poluvremenu Liverpul je napadao, Klop u igru uveo Salaha koji je postigao gol za preokret, a konačan rezultat postavio Robertson.

Uzalud su nakon toga na "Enfildu" čekali vijesti iz Mančestera...

U Ligu šampiona, osim Sitija, Liverpula i Čelsija ide i Totenhem, koji je na gostovanju Noriču slavio 5:0. Po dva gola Sona i Kuluševskog i jedan Kejna za ubjedljivu pobjedu Sparsa. Veliki posao Antonija Kontea.

Arsenal je savladao Everton 5:1 i ostao na petoj poziciji, dok je iz lige ispao Barnli, koji je izgubio na domaćem terenu od Njukasla 2:1.

Kiksu Barnlija obradovao se Lids - "paunovi" su u gostima savladali Brentford 2:1 i izborili opstanak.

Osim Barnlija, od ranije je poznato da su iz Lige ispali Norič i Votford.