Herta izborila opstanak, Jovetić i naredne sezone u Bundesligi (VIDEO)

Za Hertu je 90 minuta igrao Stevan Jovetić, dobio je žuti karton, imao je u finišu šansu, ali nije mogao do gola

16793 pregleda 3 komentar(a)
Platenhart postiže drugi gol, Foto: Reuters

Herta će i naredne sezone igrati u Bundesligi, Stevan Jovetić ostaje u eliti - tim iz Berlina savladao je večeras u gostima HSV (2:0), nadoknadio gol minusa (0:1) iz prvog meča i izbjegao ispadanje u Cvajtu.

Sa druge strane, Hamburger će i petu godinu uzastupno provesti u Cvajti. Nekadašnji šampion Evrope iz Bundeslige je prvi put u istoriji ispao 2018. godine i od tada nije uspio da izbori promociju u elitu.

Jovetić je bio u startnoj postavi, odigrao svih 90 minuta, prvi put još od 5. marta.

Već u 4. minutu ekipa iz Berlina je povela - Platenhart je izveo korner, a Bojata glavom savladao Fernandesa.

Do drugog gola i značajne prednosti tim Feliksa Magata došao je u 63. minutu - Platenhart je sa desne strane izveo prekid, golman domaće ekipe loše procijenio let lopte koja je završila iza njegovih leđa.

Jovetić je bio opasan, imao je u finišu šansu, ali nije mogao do gola. Ostao je na brojci od šest pogodaka i bio je najbolji strijelac ekipe, iako je odigrao samo 20 od 36 utakmica u sezoni.

Herta je 2013. godine ušla u Bundesligu, od tada nije ispadala, pa će i naredne sezone igrati u eliti.