Zeta drugoligaš, Podgorica u baražu, šestica Budućnosti i poraz Sutjeske na šampionskom slavlju

Mečevima posljednjeg kola završen prvenstveni dio sezone u Telekom 1. CFL, prvi crnogorski šampion seli se u niži rang

41643 pregleda 35 komentar(a)
Ažurirano: 24.05.2022. 22:22h

Prvi crnogorski šampion seli se u Drugu ligu - epilog je mečeva posljednjeg, 36. kola Telekom 1. CFL.

Zeti nije pomogla ni pobjeda protiv Iskre u Danilovgradu 2:0, Podgorica se za sada spasila uhvativši voz za baraž nakon trijumfa protiv Dečića u Tuzima - 2:1.

Podgorica i Zeta završili su prvenstvo bodovno poravnati, presudio je bolji međusobni skor tima sa "DG arene".

Rani golovi Marka Đukanovića i Srđana Krstovića u Danilovgradu omogućili su ekipi Dragoljuba Đuretića da nešto ležernije osluškuje vijesti iz Tuzi, ali tamo je Podgorica takođe rano povela 2:0 - već u 20. minutu, golovima glavom Darka Đajića i Matije Krivokapića.

Tek u finišu, u posljednjih 20 minuta, bila je najava drame, Dečić je smanjio preko Alekse Marušića i vratio nadu Zeti.

I bila je drama - pet minuta prije kraja golman Podgorice Nikola Ivezić sjajno je odbranio šut Janketića, u 90. se čak i zatresla prečka gostujućeg tima.

Podgorica je ipak sačuvala prednost i izborila se za baraž dvomeč koji će početkom juna igrati protiv tivatskog Arsenala.

Zeta je do večeras bila jedan od pet timova koji su igrali Telekom 1. CFL svake sezone od osamostaljenja, od danas lista je kraća i na njoj su su samo Budućnost, Sutjeska, Rudar i Petrovac.

Posljednje kolo donijelo je i goleadu pod Goricom, fudbaleri Petrovca kao da su došli na izlet, već u 28. sekundi Budućnost je vodila 1:0, do 8. minuta bilo je 3:0, na poluvremenu 4:0, na kraju 6:0.

Po dva gola postigli su Igor Ivanović i Lazar Mijović, po jedan Miloš Raičković (penal) i Vladimir Perišić.

Kraj Bistrice - šampionsko slavlje, ali i poraz Sutjeske od Mornara (1:3).

Nikšićani su poveli golom Danijela Nikolića u 31. minutu, preokret Baranima, ali i dobro peto mjesto u nastavku su donijeli veterani - Marko Ćetković, Petar Grbić i Aleksandar Vujačić.

Nakon meča održana je svečana ceremonija proglašenja šampiona, medalje fudbalerima Sutjeske i pehar kapitenu Vladanu Giljenu uručio je legenda nikšićkog i crnogorskog fudbala, Mirko Vučinić.

I Jezero je još jednu vrlo uspješnu sezonu završilo pobjedom protiv Rudara u Pljevljima - 3:1 i šestim mjestom na tabeli.

Pljevljacima ostaje da se spremaju za mečeva baraža, protiv Mladosti DG.

Rezultati uživo:

DEČIĆ - PODGORICA 1:2 kraj

Aleksa Marušić 68. - Darko Đajić 17, Matija Krivokapić 20.

ISKRA - ZETA 0:2 kraj

Marko Đukanović 3, Srđan Krstović 34.

SUTJESKA - MORNAR 1:3 kraj

Danijel Nikolić 30. - Marko Ćetković 63, Petar Grbić 66, Aleksandar Vujačić 83.

BUDUĆNOST - PETROVAC 6:0 kraj

Igor Ivanović 1, 75, Lazar Mijović 5, 8, Miloš Raičković (penal) 35, Vladimir Perišić 83.

RUDAR - JEZERO 1:3 kraj

Nikša Vujanović 84. - Edis Redžepagić 47, Saša Radenović 68, Radoš Dedić 71.