Bijeg Sutjeske, plus šest u odnosu na Budućnost

Nikšićani su do sedmog trijumfa u sezoni došli protiv Koma Eurozox-a sa 4:0, a golove su postigli Igor Ivanović u 34, Miloš Vučić u 41, Bojan Božović u 51. i Božo Marković u 72. minutu.
82 pregleda 1 komentar(a)
FK Sutjeska - FK Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 14.10.2017. 14:37h

Najubjedljivijom pobjedom u sezoni, Sutjeska je uvećala prednost u odnosu na drugoplasiranu Budućnost (u petak igrala bez golova u Danilovgradu protiv Iskre) na šest bodova.

Zeta nije iskoristila šansu da na tabeli pretekne Budućnost, Golubovčani su igrali neriješeno sa Dečićem 1:1.

Domaćin je poveo golom Aldina Adžovića u 13. minutu. Izjednačio je rezervista Sava Gardašević u 74. minutu (ušao je u igru dva minuta ranije) i svom timu omogućio da pobjegne sa posljednje pozicije na tabeli.

Mladost i Rudar igrali su nerijeđeno 1:1 na Starom aerodromu. Pljevaljski tim poveo je golom Aleksandra Macanovića u 34.minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Stefan Cicmil u 38. minutu.

Jedinu pobjedu u gostima ostvario je Grbalj, koji je sa 3:2 savladao Petrovac. Do trećeg trijumf ove sezone Grbljani su došli golovima Hulijana Montenegra u 12, Petra Vukčevića u 32. i Marka Nikolića u 84. minutu.

Oba gola za Petrovac, koji je nakon poraza pred svojim naviijačima posljednji na tabeli, postigao je Stefan Đorđević u 25. i 36. minutu.

Petorka na čelu liste strijelaca

Napadač Rudara, Milivoje Mrdak, golgeter Iskre, Bogdan Milić, Stefan Đorđević iz Petrovca i igrači Sutjeske, Igor Ivanović i Božo Marković, sa po četiri gola dijele prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje, poslije desetog kola, postigli su Ivan Vuković (Grbalj), Nikola Krstović (Zeta), Ivan Racković (Dečić) i Hulijan Montenegro (Grbalj), dok su se po dva puza u listu strijelaca upisali Iljir Camaj (Dečić), Sava Gardašević (Dečić), Dejan Bogdanović (Kom), Edvin Kuč (Rudar), Marko Vuković (Rudar) i Alen Melunović (Budućnost).

Po dva gola postigli su i Igor Vujačić (Zeta), Vladislav Rogošić (Zeta), Aldin Adžović (Zeta), Mladen Popović (Petrovac), Boris Došljak (Iskra), Zoran Petrović (Mladost), Stefan Cicmil (Mladost) i Bojan Božović (Sutjeska).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.