Budućnost savladala Dečić i odbranila trofej u Kupu

Slavlje igrača Budućnosti nakon gola, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 29.05.2022. 22:42h
Završeno
22:22h

Fudbaleri Budućnosti savladali su večeras Dečić (1:0) u finalu Kupa Crne Gore, odbranili trofej osvojen prošle sezone protiv istog rivala i spasili sezonu.

Budućnost se ranije oprostila od titule, sve karte bacila na Kup i večeras došla do četvrtog trofeja u ovom takmičenju.

Jedini gol na meču postignut je već u 9. minutu - Vasilije Terzić je izveo korner, Igor Ćuković šutirao glavom, lopta pogodila stativu i završila u mreži. Bio je tu i Lazar Mijović, djelovalo je prvo da je on postigao gol, ali je lopta prešla gol liniju nakon udarca Ćukovića.

Nije djelovalo da će to biti jedini gol na meču. Dečić je bio opasan, svaki put kada je lopta bila kod Draška Božovića ekipa iz Tuzi je imala šansu. Najbolju je imao Anđelko Jovanović u finišu prvog poluvremena kada je šutirao pored gola.

Šanse je imala i Budućnost, a najbolje Mijović i Igor Ivanović. Nakon udarca Ivanovića lopta je okrznula prečku.

U nastavku je ponovo zaprijetio Dečić, opet je bio opasan Božović, a najbolju šansu imao je Kristijan Vuljaj. Napadač Dečića je u 75. minutu nakon centaršuta Božovića pogodio stativu.

Drugo poluvrijeme bilo je mirnije - Budućnost je uspjela da sačuva prednost i osvoji još jedan trofej.

22:06h

75. minut - najbolja prilika za Dečić. Centrirao je Božović, Vuljaj glavom pogodio stativu.

21:57h

68. minut - mirno pod Goricom, zatišje... Bez prilika.

21:42h

53. minut - sjajna lopta Raičkovića, Mijović je bio u šansi, krenuo u dribling, šutirao, ali je njegov udarac odbranio Andrija Dragojević.

21:41h

Dečič opasan u nastavku. Kreće ka golu Budućnosti, traži izjednačenje.

21:36h

47. minut - opasna situacija u šesnaestercu Budućnosti. Ponovo sjajan centaršut Božovića, Martinović nije uspio da udari loptu glavom.

21:34h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:21h

Gotovo je prvo poluvrijeme, Budućnost vodi 1:0.

21:17h

45. minut - Janketić je pao blizu šesnaesterca, Adžić je bio posljednji igrač u odbrani, ali Dabanović smatra da nije bilo faula.

Na drugoj strani dvije šanse - pokušali su Mijović i Ivanović. Nakon udarca Ivanovića lopta je okrznula prečku.

Drama u finišu prvog dijela.

21:16h

45. minut - Janketić je pao blizu šesnaesterca, Adžić je bio posljednji igrač u odbrani, ali Nikola Dabanović smatra da nije bilo faula.

21:11h

42. minut - dvije šanse za Budućnost. Prvo je Ivanović šutirao sa distance, a onda je na odbijenu loptu naletio Mirković. Odlične dvije odbrane Andrije Dragojevića.

21:09h

40. minut - centaršut Božovića, Janketić šutira glavom pored gola. Draško Božović je opasan nakon svakog kontakta sa loptom.

21:08h

Finiš prvog poluvremena, opao je tempo, Budućnost je imala šansu iz slobodnog udarca, ali nema promjene rezultata.

21:05h

Pogledajte fotografije sa večerašnjeg meča.

21:00h

Bakljada navijača Budućnosti.

FK Budućnost
20:56h

26. minut - velika šansa za Anđelka Jovanovića. Draško Božović je prošao, centrirao, kiksao je golman Budućnosti, Dragojević, a Jovanović šutirao pored gola. Jovanoviću je tu zasmetao Raspopović.

20:55h

25. minut - Janković napušta teren zbog povrede. Ulazi Đuričković.

20:54h

24. minut - Draško Božović je pronašao Fatosa Bećiraj, ali Bećiraj nije najbolje udario loptu.