Dva penala i dva pogotka Nejmara: Brazil savladao Južnu Koreju

Južna Koreja - Brazil 1:5

3214 pregleda 0 komentar(a)
Radost Brazilaca poslije pogotka, Foto: Reuters

Fudbaleri Brazila savladali su danas Južnu Koreju (5:1) u prijateljskom meču odigranom u Seulu.

Brazilci su ubjedljivo slavili, mogli još ubjedljivije, ali je i domaćin imao šanse koje nije uspio da iskoristi.

Već poslije sedam minuta "karioke" su povele - Rišarlison je postigao gol, a prethodno se Fred spetljao. Veći dio posla kod gola uradio je danas sjajni Aleks Sandro, koji je nakon kombinacije sa Nejmarom ubacio loptu u šesnaesterac.

Domaćin je izjednačio u 31. minutu preko Hvanga, a Brazil ponovo poveo do odlaska na odmor. Sandro je oboren u šesnaestercu, a Nejmar realizovao prvi od dva penala na meču.

Isti akteri su učestvovali i kod trećeg pogotka Brazila, u 57. minutu - Sandro je oboren, a Nejmar pogodio sa 11 metara.

Imala je i Južna Koreja prilike, ali je dobro branio Veverton. Na drugoj strani Rafinja je pogodio stativu, a Kutinjo deset minuta prije kraja postigao gol.

Konačan rezultat postavio je Žezus u sudijskoj nadoknadi.