Iskra zaustavila Budućnost, Sutjeska sjutra može na plus šest

Vodeća Sutjeska sjutra ima veliku šansu protiv Kom Eurozox-a da pobjedom kraj Bistrice poveća prednost na, ove sezone rekordnih šest bodova, a Budućnost može i da izgubi drugo mjesto ako Zeta na Trešnjici pobijedi Dečić.
5 komentar(a)
Ilija Tučević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 13.10.2017. 14:01h

Iskra i Budućnost igrali su 0:0 u Danilovgradu, u premijernom meču 10. kola Telekom 1. CFL.

U još jednoj očajnoj fudbalskoj predstavi koja je putem TV Arenasport bila dostupa u regionu, fudbaleri Iskre ostvarili su cilj, spriječili su Budućnost da ih pobijedi po četvrti put ove sezone i četvrtim vezanim mečom bez poraza potvrdili da su u dobrom ritmu.

Nekoliko šansi, bolje reći opasnih pokušaja, Budućnost je imala samo u prvom poluvremenu.

Melunović je u 5. minutu, nakon dobre akcije Pejakovića i Tučevića, propustio možda najbolju šansu na meču - sa sedam metara pucao je pravo u golmana Iskre, bivšeg reprezentativca Srđana Blažića.

Tučević je u 23. minutu pucao glavom preko gola, iz dobre pozcije, nakon centaršuta Raspopovića, a isti igrač je u finišu prvog poluvremena prebacio loptu preko gola, nakon prodora i prizemnog ubacivanja Pejakovića.

Iskra nije bila bezopasna, ali nije napravila pravu šansu pred golom Milana Mijatovića.

Najljepši potez na meču nije se računao - napadač domaćih Bogdan Milić je u 73. minutu sjajnim udarcem glavom pogodio rašlje gostujućeg gola, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Budućnost u nastavku nije uspjela da napravi pravi pritisak, iako je imala loptu više u svom posjedu, pa se tim Jovana Stankovića bez problema odbranio.

Vlaisavljević je šutirao iz daljine, preblago i pravo u Blažića, rezervista Camaj je izblokiran... Ukupno, 10 udaraca na gol imala je Budućnost, od čega su samo dva išla u okvir gola i nisu previše ugrozila Blažića - to dovoljno govori o nekonkretnosti izabranika Dragana Kažića, koji već 216 minuta prvoligaškog fudbala nisu pogodili protivničku mrežu.

Osim duela Sutjeska Kom Eurzox i Zeta - Dečić sjutra se igraju i preostala dva meča 10. kola, a sastaju se Mladost - Rudar i Petrovac - Grbalj.