Fantastična Crna Gora na startu Lige nacija: Nadigrana Rumunija, golovi Mugoše i Marka Vukčevića

Izabranici Miodraga Radulovića već u utorak gostuju Finskoj, naredne subote je rival Bosna i Hercegovina pod Goricom, a 14. juna slijedi gostovanje u Bukureštu

35772 pregleda 33 komentar(a)
Ažurirano: 04.06.2022. 22:44h
Završeno
22:38h

Pobjeda i odlično izdanje Crne Gore na startu B Lige nacija.

Pod Goricom je pala Rumunija golovima u posljednjih dvadesetak minuta, ali bio je to meč u kojem se naš tim pitao apsolutno sve na terenu.

Na kraju - 2:0, gol Mugoše, pa Marka Vukčevića.

Bila je to velika dominacija izabranika Miodraga Radulovića, koji su u prvom poluvremenu imali tri ozbiljne šanse.

Mugoša je dva puta probao glavom, Marušić pogodio stativu, a dobra igra pred golom rivala se nastavila i u nastavku.

Istina, dvije velike greške iskusnog štopera Kiriheša pogurale su "sokole" ka šansama koje su pretvorili u pogotke - prvo je Mugoša u 66. minutu u svom stilu sa desetak metara zatresao mrežu i tada se osjetilo da Crna Gora nema samo vođstvo, nego i pobjedu u džepu.

Do kraja se upisao i rezervista Marko Vukčević, pa je Crna Gora kompletirala fantastičnu noć.

I sada mirno ide na gostovanje Finskoj koje je već u utorak.

22:37h

Pogledajte pogodak Vukčevića:

22:36h

Imala je Crna Gora još jednu šansu, Mugoša je probao glavom...

22:35h

Igraće se još pet minuta sudijske nadoknade.

22:32h

GOOOOOL! Crna Gora vodi 2:0, sada je pogodio Marko Vukčević poslije još jedne greške Kiriheša.

Radunović je bio uporan, uzeo je loptu, Mugoša promašio, ali nije Vukčević koji je prije samo dva minuta kročio na teren.

Crna Gora je veoma blizu trijumfa.

22:28h

Savićević i Radunović su na terenu umjesto Jankovića i Andrije Vukčevića.

22:22h

Još dvije izmjene u našem timu: U 79. minutu su Šćekić i Marko Vukčević ušli umjesto Raičkovića i Marušića.

22:16h

72. minut - Rumunija je mogla do izjednačenja, Alibek je šutirao pored gola. Prije toga se bespotrebno poigravao Mijatović.

22:14h

Pogledajte gol Mugoše:

22:11h

GOOOOOL! Vodi Crna Gora, pogodio je Mugoša na povratni pas Hakšabanovića u 66. minutu.

Kiriheš se poigravao na ivici kaznenog prostora, Janković mu uzeo loptu i proslijedio je do Vešovića koji je centrirao na drugu stativu. Hakšabanović je glavom spustio do Mugoše koji nije pogriješio sa desetak metara.

Potpuno zasluženo - 1:0 za "sokole" koji su bili mnogo bolji tim...

22:05h

Crna Gora je bolji tim, to se nije promijenilo od prvog do 60. minuta. Sada je probao i Hakšabanović rezantnim udarcem, ali pored gola.

22:01h

56. minut - prva izmjena u našem timu. Ušao je Božović umjesto Jovovića.

21:57h

Prva prilika u nastavku, opet za našu selekciju - Jovović je u 52. minutu zakasnio na drugoj stativi poslije centaršuta Hakšabanovića.

21:55h

Miran početak drugog dijela.

21:49h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:33h

Kraj prvog poluvremena - 0:0 pod Goricom nakon 45 minuta u kojima je Crna Gora imala nekoliko dobrih prilika, prije svega poslije prekida.

Probali su Mugoša i Vujačić, a Marušić je u 37. minutu pogodio stativu.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore
21:30h

Pet minuta sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

21:28h

44. minut - Rumuni su prvi put napunili kazneni prostor crnogorske selekcije. Glavom je bezopasno šutirao Tanase.

21:21h

Najbliža golu Crna Gora je bila u 37. minutu: Mugoša je uposlio Marušića, ovaj iz okreta šutirao i pogodio stativu. Reagovao je i golman Nica.

21:18h

34. minut - još jedan prekid koji je poremetio Rumune. Izveo je slobodan udarac Janković, Vujačić je bio neprecizan.