Istorija je ispisana: Vels savladao Ukrajinu za prvi plasman na Mundijal nakon 64 godine (VIDEO)

Jarmolenko tragičar, junak Velšana je golman Henesi

20160 pregleda 18 komentar(a)

Vels je posljednji, 13. evropski putnik na Mundijal u Kataru.

"Zmajevi" su u finalu plej-ofa u Kardifu savladali Ukrajinu, presudio je jedan gol, tačnije autogol u finišu prvog poluvremena za tek drugi plasman na Mundijal tek u istoriji.

Bilo je 1:0, a jedini pogodak je viđen u 34. minutu kada je Garet Bejl oštro izveo slobodan udarac, a Andrij Jarmolenko zakačio loptu glavom direktno u mrežu.

I prije i poslije tog momenta Ukrajinci su bili bolji tim, imali su i više šansi.

Ali, nisu mogli da pronađu rješenje da matiraju golmana Vejna Henesija, apsolutnog heroja domaće selekcije.

Utisak je i da su gosti zakinuti za penal kada je Džo Alen zakačio Jarmolenka... Bilo je to odmah pošto su Velšani poveli.

Rezultat se do kraja nije promijenio, pa je Vels na Svjetskom prvenstvu prvi put od 1958.

Igraće u grupi B na Mundijalu - rivali su mu Engleska, Iran i Sjedinjene Američke Države.