Rasplet za Katar: Australija u finišu do meča odluke sa Peruom

Australija savladala UAE sa 2:1

3147 pregleda 0 komentar(a)

Katar, domaćin ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva, ugostio je i fudbalere Australije i Ujedinjenih Arapskih Emirata koji su odigrali utakmicu dodatnih kvalifikacija za odlazak na Mundijal.

U pitanju je bio dvoboj trećeplasiranih ekipa azijskih kvalifikacija, a u Al Rajanu je slavila Australija sa 2:1 i došla na korak do plasmana na SP.

Australijanci će u odlučujućem meču igrati protiv Perua.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a prvi su do gola došli australijski igrači. U 53. minutu, na asistenciju Bojla, dobro se iz blizine snašao Irvin i poentirao za 1:0.

Već u 57. minutu Kajo Kanedo je izjednačio na 1:1.

Nakon toga je uslijedila inicijativa Australije koja je na kraju nagrađena pogotkom za konačno slavlje. Junak susreta bio je Hrustić, strijelac u 84. minutu.

Peru, petoplasirana ekipa južnoameričkih kvalifikacija, i Australija igraće 13. juna, a pobjednik tog susreta na SP će biti u grupi s Francuskom, Danskom i Tunisom.

Dan kasnije će se fudbaleri Novog Zelanda i Kostarike boriti za posljednje mjesto na završnom turniru Svjetskog prvenstva.

Pobjednik tog dvoboja zauzeće mjesto u grupi E zajedno s reprezentacijama Španije, Njemačke i Japana.