Bosanci slavili protiv Rumunije pred dolazak u Podgoricu: Opasnost Prevljak

Napadač belgijskog Eupena donio je bod BiH na gostovanju Finskoj, golom u sudijskoj nadoknadi (1:1), a protiv Rumunije je odlučio meč

9096 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera BiH nakon gola Prevljaka, Foto: Reuters

Selekcija Bosne i Hercegovine u pobjedničkom raspoloženju dolazi u subotu u Podgoricu - "zmajevi" su u drugom meču grupe 3 B Lige nacija pobijedili Rumuniju u Zenici 1:0.

I opet je čovjek odluke bio Smail Prevljak.

Napadač belgijskog Eupena donio je bod BiH na gostovanju Finskoj, golom u sudijskoj nadoknadi (1:1), a protiv Rumunije je odlučio meč - u 68. minutu bio je na pravom mjestu, nakon ubacivanja Duljevića u peterac i reakcije golmana Nice, koji je odbio loptu u centralni dio šesnaesterca.

Prevljak je na poluvremenu zamijenio Edina Džeka, a prije tri dana u Helsinkiju igrao je od 82. minuta.

Možda je sa dva gola "kupio" mjesto u napadu za meč sa Crnom Gorom.

Selektor BiH Ivajlo Petev kombinovao je tim, tako da je Džeko igrao prvih, a Pjanić drugih 45 minuta, Kolašinac je zaigrao u posljednjih 20...

Nakon dva kola, Finska i BiH imaju po četiri boda, Crna Gora tri, a Rumunija je na nuli...