Sjajni golovi Trosara i Dendonkera, Belgija ubjedljiva protiv Poljske, Holandija slavila u Kardifu

Levandovski doveo Poljake u vođstvo, ali je onda Belgija preokrenula (6:1). Holandija u uzbudljivom finišu savladala Vels (2:1)

5496 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje Belgijanaca nakon pogotka De Brujnea, Foto: Reuters

Fudbalska reprezentacije Belgije savladala je večeras Poljsku na domaćem terenu (6:1) i upisala prvu pobjedu u trećem izdanju Lige nacija.

Poljaci su u Briselu poveli u 28. minutu kada je Šimanski asistirao Levandovskom, a napadač izbjegao ofsajd zamku i savladao Minjolea.

Domaći su do izjednačenja došli u 42. minutu, a strijelac je bio Aksel Vitsel. Preokret je režirao De Brujne nakon odlične asistencije Azara, a onda je Trosar postigao dva pogotka. Drugi je bio sjajan.

Odličan gol postigao je i Dendonker, a konačan rezultat postavio Openda.

U istoj grupi Holandija je u uzbudljivom finišu došla do pobjede protiv Velsa - (2:1). "Lale" su povele u 50. minutu, a gol je postigao Kopmejners.

Domaći su izjednačili preko Norington-Dejvisa u 92, a onda je dva minuta kasnije Veghorst donio Holanđanima pobjedu.

Holandija nakon dva kola ima maksimalan učinak.

U Ligi B odigrana su dva meča - Ukrajina je golom Cigankova savladala u gostima Republiku Irsku (1:0), a Škotska je na domaćem terenu bila bolja u Jermenije (2:0).

Strijelci za Škote bili su Ralston i Mekena.