Srbija ispustila dva gola prednosti, Portugal izgubio od Švajcarske, Španija bolja od Češke

Srbija vodila 2:0, Slovenija stigla do boda - 2:2

12778 pregleda 4 komentar(a)

Fudbalska reprezentacija Srbije imala je večeras dva gola prednosti na gostovanju Sloveniji, odigrala dobrih 45 minuta, ali je u nastavku dopustila domaćoj selekciji da se vrati i osvoji bod.

Meč u Stožicama završen je 2:2.

Srbija je povela već u osmom minutu - Živković je iskoristio dodavanje Mladenovića, savladao Oblaka i postigao prvi gol u dresu reprezentacije.

U 35. minutu 2:0 za "orlove" i najljepši momenat na utakmici - Tadić je fenomenalno prošao Čerinu, onda centrirao a Mitrović postigao još jedan gol u dresu sa nacionalnim grbom.

Činilo se da će Srbija u nastavku samo završiti posao, ali je Slovenija odgovorila već u 47. minutu, a strijelac je bio Gnezda Čerin.

Pet minuta kasnije novi gol za domaće. Ovog puta precizan je bio Šeško.

Srbija je generalno bila bolja, do kraja utakmice imala još neke šanse, ali ovaj ciklus završava remijem.

Za razliku od Srbije, Španija je u Ligi A bila sigurna protiv Češke i slavila 2:0. Strijelci za "furiju" bili su Soler i Sarabija.

U istoj grupi Švajcarska je golom Seferovića u prvom minutu savladala Portugal - 1:0.