Moć Crne Gore, moć Stefana Mugoše: Blistava noć u Bukureštu

Fudbalska reprezentacija Crne Gore deklasirala Rumuniju na stadionu Rapida u Bukureštu u meču 4. kola grupe 3 B Lige nacija

Stefan Mugoša na meču sa Rumunijom, Foto: Reuters
Završeno
22:32h

Nezaboravna fudbalska noć u Bukureštu, moć Crne Gore, moć Stefana Mugoše.

Naša reprezentacija deklasirala je Rumuniju 3:0 u meču 4. kola grupe 3 B lige nacija i septembar će dočekati na drugom mjestu, sa sedam bodova, jednim manje od BIH, koja je pobijedila Finsku 3:2.

Noć koju će pamtiti sjajni Stefan Mugoša, koji je upisao blistavi het-trik i pokazao golgetersku klasu.

Ali, cijeli tim zaslužuje i pohvale i poštovanje za izdanje protiv selekcije koja je bolje rangirana, koja ima veću reputaciju i veći izbor igrača.

A Crna Gora je bila bez Jovetića, Savića, Marušića, Hakšabanovića, Đurđevića, Osmajića, Šarkića... igrača koji bi, vjerovatno, bili starteri.

Momci koje je izabrao i pripremio Miodrag Radulović odigrali su tako samouvjereno, stabilno, na momente i atraktivno, da se izostanak najvećih zvijezda i igrača koji najviše vrijede na tržištu apsolutno nije osjetio.

Naprotiv, odavno Crna Gora nije bila bolja - kao tim.

stat

Liga nacija se nastavlja u septembru, mečevima sa BIH u gostima i Finskom kod kuće.

Izmjena: 23:11h
22:28h

Debi 18-godišnjeg Viktora Đukanovića, velike nade našeg fudbala. Minuti i za Šipčića, umjesto Tomaševića. On i Vujačić odigrali su četiri meča.

22:25h

Crna Gora mirno privodi meč kraju u Bukureštu, jedna od najvećih pobjeda u istoriji nacionalnog tima.

22:20h

Moglo je i 0:4, golman Nica je spriječio autogol Kirikeša.

22:17h

Ulazi Raičković umjesto Šćekića.

22:13h

Izvanredno izdanje Crne Gore u Bukureštu, noć za pamćenje Stefana Mugoše, koji je postao drugi fudbaler u istoriji našeg nacionalnog tima koji je upisao het-trik - prvi je bio Stevan Jovetić protiv Jermenije u junu 2017.

22:05h

63. minut - Stefaaaaan Mugošaaaaaa!!!! 0:3. Kakav gol Mugoše - nakon dva pogotka glavom, briljantan udarac sa ivice šesnaesterca u donji desni ugao.

Izmjena: 22:09h
22:04h

Rumunija se ponadala, pomoćni sudija, a zatim i VAR ugasio nadu - Puškaš je bio u ofsajdu.

22:02h

Stefan Mugoša je izrastao u velikog napadača, neobično važnog za crnogorski nacionalni tim - ovo je njegov 14. gol za reprezentaciju, dva više ima Fatos Bećiraj, a tri Mirko Vučinić.

Stevan Jovetić je postigao 31.

21:59h

56. minut - Goooollllll!!! Majstor Stefan Mugoša. Još jedna lopta Jankovića, Mugoša je poletio i ponovo glavom pogodio.

Izmjena: 22:08h
21:58h

Odličan napad Crne Gore, brz protok lopte, efektna akcija, koja je završena blokiranim šutem Vešovića.

21:54h

Gužva u šesnaestercu Crne Gore, Stefanesku je uspio da šutira, Tomašević izblokirao...

VAR je provjeravao da li je bila ruka - nema penala.

21:47h

Izmjena u Crnoj Gori - Jovovića koji ima žuti karton zamijenio je Marko Vukčević.

21:33h

Crna Gora vodi u Bukureštu 1:0 nakon prvih 45 minuta.

Rumuni su krenuli agresivno, napravili pritisak, koji su gosti izdržali do sredine poluvremena.

Postepeno su naši fudbaleri umirili domaćina i počeli da igraju, da kombinuju, ubrzavaju... Izašli su visočije i iz presinga izborili korner, nakon koga su i poveli. Marko Janković je ubacio u peterac, a Stefan Mugoša "zakucao" loptu u gol.

U posljednjem napadu Rumuni su mogli do 1:1 da nije bilo sjajnog Milana Mijatovića - dvije fantastične intervencije golmana Crne Gore, nakon šuteva Marina i Stefaneskua.

21:31h

45+2. minut - čudesno je što je uradio Mijatović. Marin je tukao sa 13-14 metara, golman Crne Gore sjajnom reakcijom odbio loptu do prečke, stigao da ustane za zemlje i da upiše drugu odbranu nakon pokušaja Stefaneskua.

21:27h

43. minut - goooolllllll. Korner Jankovića - Stefan Mugoša iz peterca.

Izmjena: 21:39h
21:26h

Zbog prigovora karton je dobio i selektor Radulović.

21:25h

Rizikovao je Jovović, ponovo u duelu sa Bankuom, Rumuni traže karton - ali nisu dobili što su željeli. Zbog koškanja kartoni za Tomaševića i Burku.

21:23h

Žuti karton Jovoviću, koji je u građenju koristio lakat i zakačio Bankua.

21:16h

31. minut - šansa, moglo je da bude 0:1. Janković korner, Šćekić je sa prve stative zahvatio loptu glavom - odlučivali su centimetri.