Finiš pokvario i rezultat i utisak: Sutjeska izgubila 2:0 od Ludogoreca

Nikšićani 74 minuta bez mnogo problema odolijevali napadima Bugara, a onda primili gol iz prekida, pa još jednom kapitulirali u nadoknadi vremena. Revanš je u utorak na "DG areni"

34355 pregleda 42 komentar(a)
Završeno
21:33h

Sutjeska je izgubila 2:0 na gostovanju Ludogorecu u Razgradu u prvom meču 1. kola kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Rezultat je nepovoljan za Nikšićane, s obzirom na to da su do 74. minuta bez velikih problema ograničili učinak bugarskog šampiona u napadu, nisu mu ostavili mnogo prostora, niti dozvolili da stvori preveliki broj šansi.

Ipak, koncentracija obično pada u finišu kada rival konstantno napada, a domaći su probili bedem Sutjeske iz prekida - Brazilac Santana je u 74. minutu sa gol-linije ubacio loptu u mrežu nakon što je Giljen uz pomoć stative zaustavio udarac glavom Oliveire.

U nadoknadi vremena, Bugari su preko Argentinca Tisere dali drugi gol i stekli dobru zalihu za revanš koji se za sedam dana igra na "DG areni".

Da je ostalo 1:0, moglo je da se kaže da Sutjeska ima aktivan rezultat pred revanš, ovako, nakon drugog gola, biće mnogo, mnogo teže.

U svakom slučaju, solidna prezentacija tima Milije Savovića protiv mnogo jačeg protivnika, Sutjeska je uprkos porazu ostavila utisak ozbiljnog tima, sistem se nije "raspao", kako se obično dešava crnogorskim timovima u evrokupovima.

Da Bugari nisu dali drugi gol, utisak bi bio mnogo povoljniji.

Sutjeska
Izmjena: 22:07h
21:32h

Prvi minut nadoknade i drugi gol Ludogoreca - pas Aleksa Santane i pogodak Argentinca Aleksa Tisere - 2:0.

21:27h
21:26h

Holanđanin Tajron Konrad ušao je u 75. minutu i upisao zvaničan debi za Sutjesku.

21:15h

Vodi Ludogorec - kad nije mogao kroz igru, bugarski šampion je iz prekida probio crnogorskog.

Giljen je uz pomoć stative uspio da odbrani udarac glavom rezerviste Oliveire, lopta je pala na gol-liniju gdje je Brazilac Santana bio sam...

Od 74. minuta, golom Santane, Ludogorec vodi 1:0 protiv Sutjeske.

21:11h

Odapeo je Matanović, ostaje 0:0. Još 20 minuta do kraja.

21:07h

Opasno pred golom Sutjeske, Taktepej je probio, Giljen zakačio loptu tek toliko da ne dođe do Sotiriua.

20:58h

Sotiriu je probao iz teške pozicije, Giljen je odbranio.

20:52h

Opasan pokušaj Ilije Tučevića iz slobodnog udarca - svi su očekivali centaršut, ali je holandski čuvar mreže Ludogoreca Pad bio budan.

20:46h

Počelo je drugo poluvrijeme

20:31h

Poluvrijeme u Razgradu - 0:0.

20:27h

Prvi udarac Sutjeske - izblokiran je Julijan Nenov, Bugarin u sastavu Nikšićana. Igra se finiš prvog poluvremena.

20:24h

Tek u 40. minutu Ludogorec je stvorio prvu pravu šansu. Centaršut Taktepeja nije "očišćen" na najbolji način, lopta je došla do Dominika Jankova koji je promašio iz čiste pozicije.

20:20h

Još jedan bezopasan pokušaj Ludogoreca u 31. minutu, odapeo je Taktepej iz slobodnog udarca

20:15h

Statistika kaže - 6:0 u udarcima ka golu za Ludogorec, ali su domaći samo jednom na pravi nečin testirali golmana Giljena.

20:06h

Prvi žuti karton u 20. minutu, dobio ga je vezista Nikšićana Matanović.

20:04h

Sjajna intervencija Giljena nakon opasnog slobodnog udarca kiparskog napadača Sotiriua.

20:00h

Bez mnogo problema Tim Milije Savovića u prvih 15 minuta zaustavlja napade domaćih.

19:51h

Prvi pokušaj Ludogoreca u 5. minutu, udarac napadača iz Gane Bernarda Tekpeteja sa 20-ak metara nije ugrozio Giljena.