Inspiracija Đukanovića i mirnoća Budućnosti: "Plavi" prošli Prištinu i idu na Island

Mladi napadač dvostruki strijelac, Dragojević odbranio penal - 2:2 u duelu sa Lapijem

21779 pregleda 19 komentar(a)
Ažurirano: 14.07.2022. 23:29h

Budućnost je u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija nakon što je u 180 minuta fudbala pokazala da je jednostavno bolji tim od kosovskog Lapija.

Bilo je 2:0 pod Goricom, a večeras su u Prištini dva gola Viktora Đukanovića - od kojih je pogotovo prvi bio spektakularan - donijeli "plavima" zaslužen plasman - 2:2.

Tim Aleksandra Nedovića je i večeras imao više šansi od rivala i poveo je u 23. minutu.

Tada se Đukanović u kaznenom prostoru poigrao sa Krasnićijem, "prodao" mu lažnjak na malom prostoru i rutinski zatresao mrežu.

Odmah potom je Mijović zatresao prečku fantastičnim udarcem sa desne strane, a dominaciju Budućnosti nakon gola je kompletirao i zicer Miloševića.

I onda je Lapi izjednačio iz penala koji je skrivio Janković (u sudijskoj nadoknadi se upisao Firmino), ali Budućnost nije gubila glavu u nastavku, uprkos ogromnom pritisku sa tribina stadiona "Fadilj Vokri".

Đukanović je u 64. praktično otklonio dileme oko prolaska kada je realizovao šansu koju mu je glavom spakovao Đuričković, a posljednji trzaj domaćina viđen je u 71.

Lapi - Budućnost

Tada je Kurtaj udarcem sa dvadesetak metara, uz pomoć odbrane gostiju, matirao Dragojevića.

Lapi, ipak, nije imao snage da pojača pritisak - sve što je uradio bilo je da dobije još jedan penal.

Skrivio ga je Đuričković, ali je Dragojević pročitao namjeru Aljidemaja i odbranio jedanaesterac u 94. minutu...

Budućnost će u drugom kolu igrati sa islandskim Breidablikom koji je eliminisao Santa Kolomu iz Andore.

Prvi meč je narednog četvrtka na Islandu, revanš 28. jula pod Goricom.