Dinamo u foto-finišu iz penala do pobjede, Partizan do boda

Dramatični raspleti derbija 2. kola hrvatskog i srpskog fudbalskog šampionata

6516 pregleda 2 komentar(a)
Igor Vujačić na meču u Beogradu, Foto: Beta

Počeli su svi nacionalni fudbalski šampionati u zemljama bivše Jugoslavije, osim u Crnoj Gori - Telekom 1. CFL startuje naredne subote.

U hrvatskoj Nogometnoj ligi već je na programu drugo kolo, a zagrebački derbi donio je dramu - Dinamo je velikim preokretom, golom u prvom minutu sudijskog dodatka, srušio Lokomotivu (3:2).

Gosti su na Maksimiru šokantno vodili 2:0 nakon 23 minuta golovima Kulenovića i Alijua, ali je trener "modrih" Ante Čačić već sredinom prvog dijela ubacio Josipa Drmića - pojačanje iz Rijeke, koji je do poluvremena s dva gola vratio Dinamo u egal.

Na potpuni preokret čekao se, međutim, foto-finiš, kada je Luka Menalo pogodio sa bijele tačke za 3:2.

Vladan Bubanja, koji je nedavno stigao iz Sutjeske, igrao je za Lokomotivu u drugih 45 minuta.

Drama i u derbiju 2. kola šampionata Srbije, Partizan je golom iz penala Rikarda u sedmom minitu sudijskog dodatka došao do boda protiv Radničkog u Nišu (3:3).

Radnički je poveo u 2. minutu golom Mladovića, "crno-bijeli" poravnali u 14. golom Natka sa bijele tačke.

Dimić i Jovanović su početkom nastavka odveli Nišlije do, činilo se, nedostižnih 3:1, ali su Urošević u 71. i Rikardo u 97. minutu donijeli bod timu Ilije Stolice.

Igor Vujačić je igrao za Partizan cijeli meč, izborio je i penal za 1:1...