Barsa ubjedljiva, Rafinja zablistao na debiju, pa poručio: Bolji smo od Reala

Barselona u prijateljskom meču savladala Inter iz Majamija 6:0

5311 pregleda 4 komentar(a)
RafinjaFudbaa, Foto: Reuters

Fudbaleri Barselone zabilježili su ubjedljivu pobjedu na turneji u SAD - "blaugrana" je sinoć savladala Inter iz Majamija 6:0.

Španski tim je u oba poluvremena postigao po tri gola, a blistao je Rafinja koji je prije nekoliko dana stigao iz Lidsa. Brazilac je postigao gol, a imao je još dvije asistencije.

Barsa je povela preko Obamejanga, potom je Rafinja postigao gol, a do odlaska na odmor mrežu Intera zatresao je i Fati.

U nastavku je Ćavi izveo drugu postavu, a golove su postigli Gavi, Depaj i Dembele. Depaj se kod pogotka sjajno oslobodio čuvara, a onda lako zatresao mrežu.

Iako je igrao samo 45 minuta, Rafinja je ostavio sjajan utisak. On je Lidsu plaćen 58 miliona eura.

"Osjećaj je sjajan, nadam se da ću nastaviti da igram ovako. Presrećan sam zbog prvog gola. Igrati u Barseloni je veoma jednostavno, jer su svi igrači jako dobri", kazao je Rafinja nakon utakmice.

Ćavijeva ekipa u narednom kontrolnom meču igra sa Realom, a Rafinja je uoči tog susreta imao posebnu poruku.

"Smatram da smo bolji od Reala. Naravno da bih volio da postignem gol i protiv njih".

Za Barsu su na ovom meču igrali: Ter Štegen, Dest, Kristensen, Erik Garsija, Balde, Niko, Pedri, Kesi, Rafinja, Obamejang i Fati. U nastavku su šansu dobili: Penja, Serđi Roberto, Arauho, De Jong, Alba, Buskets, Pablo Tore, Gavi, Abde, Depaj, Dembele, Kolado i Kasado.

Barsa je sinoć ozvaničila i transfer Levandovskog, a sa njim u napadu ovaj tim će biti još bolji.