De Liht pogodio, Bajern ubjedljiv, trijumf Sitija i Arsenala, poraz Čelsija

Evropski klubovi širom SAD igraju prijateljske utakmice u sklopu priprema za narednu sezonu

4020 pregleda 0 komentar(a)
Sa utakmice Sitija i Amerike, Foto: Reuters

Evropski klubovi se nalaze u Americi gdje se pripremaju za narednu sezonu.

Sinoć su na terenima širom Amerike bili aktivni minhenski Bajern i četiri tima iz Premijer lige - Arsenal, Čelsi, Mančester siti i Everton.

Šampion Njemačke je u glavnom gradu SAD, Vašingtonu, ubjedljivo savladao Di Si Junajted- 6:2.

Bavarci su do poluvremena imali tri gola prednosti, a strijelci su bili Mane, Sabicer i Gnabri.

U nastavku su pogodili Cirkze, Miler i novo pojačanje - Matajs de Liht. Holanđanin je prije nekoliko dana u Bajern stigao iz Juventusa za 80 miliona eura.

Strijelci za Di Si bili su Lehland i Di Pjetro.

A šampion Premijer lige, Mančester siti savladao je Klub Ameriku 2:1. Oba gola za Gvardiolinu ekipu postigao je Kevin de Brujne, dok je strijelac za Meksikance bio Martin.

Norveški napadač i pojačanje Sitija Erling Haland nije ulazio u igru na ovom meču.

Čelsi je nakon penala izgubio od Šarlota.

Nakon 90 minuta bilo je 1:1, a onda je američki tim poslije izvođenja jedanaesteraca slavio 5:3.

Čelsi je poveo nakon pola sata igre golom Pulišića, a Šarlot je izjednačio u drugom minutu sudijske nadoknade kada je Rios pogodio sa 11 metara.

U penal seriji svi igrači Šarlota su bili precizni, dok je na drugoj strani neprecizan bio Galager.

Arsenal je savladao ekipu Orlanda 3:1. Strijelci za tim iz Londona bili su Martineli, Nketija i Nelson.