Dinamo "preživio" Makedoniju, Ludogorec drhtao u Irskoj, Zvezda protiv Jermena

Mečevi 3. kola igraju se naredne nedjelje

8271 pregleda 0 komentar(a)
Arijan Ademi, Foto: Shutterstock

Dinamo je preživio gostovanje u Skoplju i minimalnom pobjedom nad Škupijem (1:0) prošao u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Nakon neugodnih 2:2 na Maksimiru, zagrebački tim je pobijedio makedonskog prvaka u revanšu, golom makedonskog reprezentativca Arijana Ademija u 47. minutu. Asistirao mu je Luka Menalo, koji je u igru ušao na poluvremenu.

Dinamo će u narednoj rundi igrati sa Ludogorecom.

Bugarski tim je umalo ispustio prednost od 3:0 iz prvog meča u revanšu sa Šamrokom - irski tim je slavio 2:1, s tim da je u 88. minutu poveo 2:0.

Gosti su, međutim, iz kontre, kada su domaći igrači krenuli po senzaciju, riješili dvomeč, pogotkom Kaulija u prvom minutu nadoknade,

Ludogorec je od 51. minuta imao igrača manje, a domaćin i prije uzbudljivog finiša promašio nekoliko šansi.

Ludogorec je na startu dvostrukom pobjedom bio bolji od Sutjeske.

Rivala je večeras saznala Crvena zvezda, koja će se za plasman u plej-of rundu boriti sa jermenskim Pjunikom.

Mečevi 3. kola igraju se naredne nedjelje.