Miličković sa Žalgirisom preskočio Malme, Vešović i Janković slavili u drami, herojski podvig Ukrajinaca

Marko Miličković je u januaru napravio transfer iz Petrovca u litvanski Žalgiris i napravio odluku karijere.

Sa svojim timom se plasirao u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Žalgiris, poznat kao košarkaški gigant, u drugoj rundi je dva puta pobijedio favorita - švedski Malme.

Nakon 1:0 u Viljnusu, bilo je još ubjedljivijih 2:0 u revanšu.

Miličković (24), nekadašnji fudbaler OFK Titograda, igrao je svih 90 minuta za "zelenu šumu".

Žalgiris je u prvom kolu bio bolji od kosovskog Balkanija, a u narednoj fazi čeka ga dvomeč sa norveškim Bodo Glimtom.

U trećem kolu je i Karabag, Marka Vešovića i Marka Jankovića.

Šampion Azerbejdžana je u produžecima eliminisao Cirih - bilo je 2:2 nakon 120 minuta, a 3:2 za Karabag u prvom meču.

Gosti su mogli sve da riješe u regularnom dijelu, švajcarski tim je do 2:1 i produžetaka došao golom u petom minutu nadoknade.

A najljepšu priču ima Dinamo Kijev - ukrajinski tim, sa velikim Mirčeom Lučeskuom na klupi, izbacio je Fenerbahče iz Lige šampiona.

U prvoj utakmici nije bilo golova, u drugoj je Dinamo vodio 1:0 od 57. do 89. minuta, kada je Šalai meč uveo u produžetke, s tim da je Fener, imao igrača manje, i promašen penal Valensije kod 0:1.

U produžetku je gol za prolaz dalje postigao Karavaev šest minuta prije kraja.