Herta eliminisana iz Kupa, Jovetić asistirao i pogodio u penal ruletu

Herta izgubila od Braunšvajga 6:5 nakon penala. Poslije 90 minuta bio 2:2, a nakon produžetaka 4:4

9307 pregleda 3 komentar(a)
Jovetić, Foto: Hertha BSC

Fudbaleri Herte vodili su na poluvremenu 2:0 protiv Braunšvajga, ali su na kraju ipak eliminisani iz Kupa Njemačke.

Braunšvajg je do kraja regularnog dijela izjednačio na 2:2, potom su obje ekipe u produžecima postigle po dva gola, da bi pobjednika odlučio penal rulet u kojem je ekipa koja se takmiči u Cvajti slavila 6:5.

Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić u igru je ušao u 83. minutu i asistirao Lukebakiju u 106. minutu kod četvrtog pogotka Herte. Jovetić je bio precizan i u penal seriji.

Herta je u prvih 45 minuta, zahvaljujući Selkeu i Daridi, vodila 2:0 Braunšvajg je smanjio u preko Berenta u 63, da bi Lauberbah izjednačio tri minuta kasnije.

Potom se otišlo u produžetke u kojima je domać tim poveo preko Feraija u 91. minutu. Herta je preokrenula golovima Tosara i Lukebakija, ali je Braunšvajg još jednom izjednačio. Strijelac je bio Hening.

Potom su u penalima za Hertu bili neprecizni Platenhart i Kempf, dok je na drugoj stranic neprecizan bio Donkor.