Dinamo srušio Ludogorec, belgijska bajka sa periferije, bez pobjednika u Monte Karlu

13128 pregleda 3 komentar(a)
Sa meča Ludogorec - Dinamo, Foto: sportal.bg
Ažurirano: 02.08.2022. 22:39h

Zagrebački Dinamo napravio je veliki korak ka plasmanu u plej-of za Ligu šampiona.

U prvom meču 3. kola pobijedio je Ludogorec u gostima 2:1, stekao veliku prednost pred revanš na Maksimiru.

U prvih deset minuta Dinamo je stekao dva gola prednosti - pogodio je Perić za 1:0, dok je drugi gol djelo golmana domaćina Pata, koji je nespretnom intervencijom u guži poslao loptu u svoju mrežu.

Ludogorec je do poluvremena smanjio preko Tekpeteja, u nastavku stvorio pritisak, dva puta pogađao okvir gola, a odlično je branio i Livaković.

Na tzv. ligaškom putu sastali su se Monako i PSV - bilo je 1:1 na stadionu "Luj II".

Gosti su poveli preko Vermana u 38. minutu, izjednačio je Disasi deset minuta prije kraja.

Belgijska senzacija Union Sen Žiloaz, debitant na najvećoj sceni, blizu je prolaska u plej-of rundu, koja garantuje nastup makar u grupnoj fazi Lige Evrope.

Klub iz predgrađa Brisela savladao je Glazgov Rendžerse kao domaćin (meč je igran na stadionu Levena, jer stadion Uniona nema dozvolu Uefe), ubjedljivo 2:0.

Pogodili su Maltežanin Tedi Teuma u prvom, te potencijalni belgijski reprezentativac Dante Vanzeir iz penala u drugom poluvremenu.