Zvezda na afrički pogon, Bukari zapalio Marakanu

13514 pregleda 20 komentar(a)

Crvena zvezda je na krilima novih igrača, afričkih fudbalera, deklasirala Pjunik u Beogradu 5:0 i praktično osigurala mjesto u plej-of rundi za Ligu šampiona, gdje će je čekati Makabi iz Haife, koji je sa 4:0 pobijedio kiparski Apolon.

Zvijezda večeri na Marakani bio je Osman Bukari, 23-godišnji napadač iz Gane, koji je došao u transferu iz belgijskog Genta.

Bukari je upisao het-trik, oduševio brzinom i tehnikom, doživio ovacije kada je izlazio iz igre 20-ak minuta prije kraja.

Jedan gol postigao je i Zambijac Kings Kangva, pojačanje iz ruskog Arsenala iz Tule, u kome ga je trenirao Grof Božović.

Konačan rezultat postavio je 19-godišnji Stefan Mitrović, koji je, takođe, došao ovog ljeta iz niškog Radničkog.

Veliki korak ka plej-of rundi napravio je Dinamo iz Kijeva koji je kao formalni domaćin pobijedio Šturm iz Graca 1:0, golom Karavaeva u 32. minutu.