Partizan ispao od Kiprana i ekspresno smijenio trenera, prošli Olimpijakos i Fener (VIDEO)

"Crno-bijeli" idu u plej-of za Ligu konferencija, ali sa novim trenerom jer je klupu napustio Ilija Stolica

11082 pregleda 3 komentar(a)
Ažurirano: 11.08.2022. 23:28h

Partizan je više od mjesec bez pobjede, pa nije ni mogao da očekuje bolje od eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evrope.

"Crno-bijeli" su u Humskoj odigrali neriješeno sa AEK-om sa Kipra (2:2) i evropsku sezonu nastavljaju u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Partizan je nakon poraza od 2:1 u Larnaki dva puta imao prednost, oba puta je mrežu gostiju tresao Rikardo, ali to nije bilo dovoljno.

AEK je do zasluženog plasmana u plej-of rundu stigao pogotica Đurča u 51. i Faraža u 57. minutu.

Sada ga čeka meč sa put u grupnu fazu protiv ukrajinskog Dnjepra, dok će Partizan za plasman u Ligu konferencija igrati sa predstavnikom Malte - Hamrunom.

Hamrun je eliminisao Levski pobjedom na penale u Sofiji.

Večeras je bilo 2:1 za goste, nakon 1:0 za Bugare u prvom susretu.

Partizan od večeras traži trenera, jer je klub dvadesetak minuta po završetku meča smijenio Iliju Stolicu.

Olimpijakos je jedva prošao gostovanje u Bratislavi nakon što je i drugi put u sedam dana remizirao sa Slovanom (1:1, pa 2:2).

Grčki gigant je do plej-ofa stigao na penalei zakazao dvomeč sa kiparskim Apolonom.

Fenerbahče i Slovačko su remizirali u Češkoj (1:1) u revanšu pred koji je sve bilo jasno nakon što je turski velikan prije sedam dana slavio 4:0.

Fenerov naredni rival je bečka Austrija.

Helsinski je eliminisao Maribor, Cirih je bio bolji od Linfilda, a prošao je i Malme poslije remija sa Didelanžom u Luksemburgu (2:2, prvi meč 3:0).