Lacio preokrenuo protiv Bolonje, Radu poklonio pobjedu Fiorentini

Lacio - Bolonja 2:1, Fiorentina - Kremoneze 3:2

8144 pregleda 0 komentar(a)
Imobile, Foto: Shutterstock

Fudbaleri Lacija savladali su večeras nakon preokreta Bolonju (2:1), dok je Fiorentina u finišu meča došla do pobjede nad novim prvoligašem - Kremonezeom (3:2).

Meč na "Olimpiku" je loše počeo po ekipu Lacija - već u 6. minutu golman Maksimilijano je dobio crveni karton, jer je van šesnaesterca uhvatio loptu u naručje.

Takvu situaciju su gosti iskoristili u 38. minutu i poveli kada je Marko Arnautović pogodio iz penala.

Do odlaska na odmor ekipe su bile brojčano izjednačene na terenu, jer je fudbaler Bolonje Soumaro zbog dva žuta kartona morao ranije u svlačionicu.

Domaći su u drugom dijelu napadali i izjednačili u 68. minutu kada je De Silvestri postigao autugol.

Preokret je režirao Ćiro Imobile, a asistent je bio Sergej Milinković Savić.

A fudbaleri Fiorentine su u posljednjim sekundama meča došli do pobjede nad Kremonezeom (3:2).

U 96. minutu je Mandragora centrirao, a golman Kremonezea, Radu uhvatio loptu i sa njom prešao gol liniju.

"Viola" je povela u 16. minutu preko Bonaventure, a gosti su izjednačili tri minuta kasnije kada je mrežu Golinija zatresao Okereke.

U 34. minutu Fiorentina ponovo stiže do vođstva, a gol je postigao Luka Jović, koji je ovog ljeta stigao iz Real Madrida.

Potom je Bjanketi u 68. minutu zatresao mrežu direktno iz kornera, a onda Radu poklonio pobjedu "violi".