Real preokretom krenuo u odbranu titule

Madriđani savladali u gostima Almeriju 2:1

8461 pregleda 1 komentar(a)
Radost igrača Reala, Foto: Reuters

Fudbaleri Real Madrida zabilježili su pobjedu na startu La Lige - "merengesi" su večeras u gostima savladali Almeriju 2:1.

Šampion Španije je teže nego što se očekivalo stigao do tri boda. Almerija je na poluvremenu vodila, da bi u nastavku Anćelotijev tim preokrenuo.

Almerija je povela već u šestom minutu - nakon dodavanja Eugarasa, Ramazani je izašao sam ispred Kurtoe i zatresao mrežu.

Brzo nakon primljenog pogotka Real je mogao do izjednačenja, ali je Benzema bio neprecizan.

Madriđani su napadali, mogli su do gola i u prvom poluvremenu, ali su se domaći uspješno branili.

U nastavku je prvu šansu imala Almerija, ali Sadik nije mogao da postigne gol.

I onda nakon toga izjednačenje - u 61. minutu Vinisijus je šutirao, Martines odbranio, a lopta u gužvi došla do Lukasa Vaskesa koji je izjednačio.

Najljepši momenat na utakmici desio se u 75. minutu kada je David Alaba poslije prvog kontakta sa loptom postigao sjajan gol iz slobodnog udarca i preokrenuo rezultat.

Do kraja meča je Huan Karlos mogao da izjednači, ali je Kurtoa odbranio taj udarac.