Feliks asistirao, Morata i Grizman pogađali, Atletiko ubjedljiv

"Kolćonerosi" savladali u gostima Hetafe 3:0

6200 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Atletika, Foto: Reuters

Za razliku od Barselone i Reala, Atletiko Madrid je bio ubjedljiv na startu sezone.

"Kolćonerosi" su večeras u gostima savladali Hetafe 3:0 i produžili niz bez poraza protiv ekipe iz predgrađa Madrida na 22 meča. Posljednji put Atletiko je od Hetafea izgubio 6. novembra 2011. godine.

A večeras su blistali Žoao Feliks, koji je upisao tri asistencije, te dvostruki strijelac Alvaro Morata.

Atletiko je poveo u 14. minutu kada je Morata iskoristio dodavanje Feliksa i prvi put matirao Soriju.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, a onda je u nastavku Simeoneova ekipa postigla još dva gola. Prvo je u 75. minutu Morata još jednom zatresao mrežu, a onda je Antoan Grizman četiri minuta kasnije udarcem sa distance postavio konačan rezultat. Bio je to prvi Grizmanov gol u La Ligi još od novembra prošle godine.

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić odigrao je 90 minuta za "kolćonerose", ali nije imao mnogo posla.