Neočekivani start sezone na "Enfildu": Liverpulu samo bod protiv Palasa, glupost Nunjesa

Liverpul - Kristal Palas 1:1, Darvin Nunjes na debiju dobio direktan crveni karton

9220 pregleda 1 komentar(a)
Luis Dijas, Foto: Reuters

Dva meča - dva boda! Potpuno neočekivani start sezone na "Enfildu" - nakon što su u prvom kolu remizirali na gostovanju Fulamu (2:2), fudbaleri Liverpula večeras nisu mogli da pobijede ni Kristal Palas - 1:1.

Daleko su "redsi" od željene forme, nisu ni večeras bili toliko opasni, iako su konstantno napadali i imali posjed lopte. Sa druge strane fudbaleri Palasa došli su sa ciljem da se brane i da iz kontre nešo urade i upravo su iz takve situacije poveli - Eze je u 32. minutu pravovremeno uposlio Zahu, a fudbaler "orlova" savladao Alisona i nagovijestio još jednu tešku noć za "redse".

U drugom poluvremenu igralo se samo ispred gola Palasa, a upravo je u šesnaestercu gostiju u 57. minutu došlo do sukoba Darvina Nunjesa i Joakima Andersena. Urugvajac je udario štopera Palasa i dobio direktan crveni karton. Debi na "Enfildu" za zaborav.

Ipak, sa igračem manje Liverpul je došao do gola. Luis Dijas je sjajno prošao sa lijeve strane, a onda udarcem sa distance postigao lijep pogodak.

Do kraja su "redsi" nastavljali sa napadima, Salah je imao jednu šansu, ali Liverpul nije mogao do pobjede.