PSV preživio veliki kiks golmana na "Ajbroksu", Dinamo pao u Norveškoj (VIDEO)

Remi u Glazgovu, poraz Zagrepčana od Bodea, Kopenhagen slavio protiv Trabzonspora

7508 pregleda 0 komentar(a)
Golman PSV-a je krivac za drugi gol Rendžersa, Foto: Reuters

Spektakl u najavi na "Ajbroksu" je ispunio očekivanja - viđena su četiri gola u duelu Rendžersa i PSV-a, na kraju je zadovoljniji predstavnik Holandije nakon prve utakmice plej-ofa za Ligu šampiona - 2:2.

"Policajci" su bili bolji tim u Glazgovu, imali su i "pomoć" golmana gostiju Benitesa, ali tim Ruda van Nistelroja je i to pregrmio i stekao realne šanse da se domogne evropske elite.

PSV je vodio golom Sangarea u 37. minutu nakon kornera, ali je već u 40. poravnao Hrvat Čolak.

Igrao se 70. minut kada je Lorens izveo slobodan udarac sa 30-ak metara, golman PSV-a Benites očajno reagovao i pustio loptu u mrežu.

"Filipsovci" su se, ipak, brzo oporavili od šoka - i drugi put su pogodili nakon prekida, strijelac je bio Obispo 12 minuta prije kraja.

Dinamo pred revanš u Zagrebu ima minus od jednog pogotka - poražen je 1:0 od Bode Glimta u Norveškoj.

Domaćin je bolju igru u prvom poluvremenu krunisao golom Pelegrina, a "modri" su propustili nekoliko dobrih šansi u nastavku.

Najbolju u finišu preko Petkovića...

Tri gola su viđena u Danskoj, gdje je Kopenhagen nadigrao Trabzonspor - 2:1.

Imao je i prednost od 2:0 (Klaerson i Lerager), nadu Turcima je donio Grk Bakasetas.

Revanši su za osam dana.

Sjutra su preostala tri meča plej-of runde.

Karabag, za koji nastupaju naši Marko Vešović i Marko Janković, dočekuju Plzenj (18.45 sati), kijevski Dinamo u poljskom Lođu igra protiv Benfike, dok Crvena zvezda gostuje Makabiju u Haifi (21).