Zvezda sa minusom iz Izraela, Benfika zakoračila u grupnu fazu

Revanši su za sedam dana

12043 pregleda 13 komentar(a)

Crvena zvezda je sa minusom napustila Izrael, iako je vodila na poluvremenu utakmice sa Makabijem iz Haife - na kraju 3:2 za domaćina pred revanš na Marakani u odlučujućem meču za plasman u Ligu šampiona.

Makabi je silovito krenuo, poveo je golom snažnog napadača sa Haitija Francija Pjeroa u 18. minutu.

Šampion Srbije je brzo preokrenuo, preko Aleksandra Pešića, koga je lopta slučajno pogodila nakon šuta Kataija, te Gelora Kange - 2:1, uz nekoliko propuštenih šansi da stekne i veću prednost.

U nastavku je, međutim, Makabi bio bolji i agresivniji, za 2:2 je ponovo pogodio Pjero, a pobjedu je donio Surinamac Tjaron Šeri preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Veliki korak ka grupnoj fazi napravila je Benfika, koja je kao gost bila bolja od Dinamo Kijeva 2:0, golovima Žilberta i Ramosa u prvom poluvremenu.

Prethodno je Karabag, naših Marka Vešovića i Marka Jankovića, na svom terenu igrao bez golova sa Viktorijom Plzenj.