Breznica vodila 2:0, pa eliminisana sa evropske scene

Fudbalerke Slovačke Spartak Mijave napravile veliki preokret (3:2) i eliminisale šampiona Crne Gore u kvalifikacijama za Ligu šampiona

4129 pregleda 2 komentar(a)

Fudbalerke Breznice propustile su veliku šansu na startu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izabranice Zorana Vukovića su na stadionu "Mitar-Mićo Goliš" vodile 2:0 šampiona Slovačke Spartak Mijave, kontrolisale igru, imale šansu da daju još neki gol.

Onda su, u finišu prvog dijela, neočekivano stale - gošće su postigle jedan, a u nastavku veliku terensku dominaciju iskoristile da postignu još dva gola i kompletiraju preokret - 3:2.

Spartak Mijava će se u nedjelju, takođe u Petrovcu, u finalu prve runde kvalifikacija sastati sa prvakom Albanije Vlaznijom. Pobjednik ide u drugu rundu kvalifikacija, nakon koje slijedi grupna faza.

Crnogorske šampionke pitale su se sve na terenu u prvih pola sata.

Već u 13. minitu Nađa Đurđevac je udarcem sa desne strrane pogodila za 1:0, da bi Jelena Vujadinović sedam minuta kasnije udarcem sa 20-ak metara iznenadila protivničku golmanku - bilo je 2:0, Pljevljakinjama se smiješilo finale.

Propustile su potom igračice Breznice još neke dobre šanse, a najveću je imala Jelena Petrović - nakon prodora po desnoj strani gađala je suprotni ugao, ispriječila se stativa!

To kao da je bio znak Slovakinjama za buđenje, u 26. minutu Retkesova je na dodavanje Vredikove smanjila na 2:1.

U drugom poluvremenu gošće su imale više svježine i bilo je samo pitanje kada će krunisati dominciju.

Hucovicova je u 78. minutu iz penala izjednačila na 2:2, da bi u 84. Laura Retkesova kompletirala veliki preokret.

Jelena Vujadinović iz Breznice je u sudijskoj nadoknadi dobila drugi žuti, odnosno crveni karton.