Mlada fudbalska selekcija Crne Gore poražena u Francuskoj

Francuzi su slavili nakon preokreta sa 2:1, potpuno zasluženo pošto su bili bolja ekipa tokom svih 90 minuta
90 pregleda 1 komentar(a)
Mlada selekcija, Foto: Lequipe.fr
Ažurirano: 05.10.2017. 19:15h

Mlada fudbalska reprezentacija Crne gore izgubila je na gsotovanju Francuskoj u drugom kolu kvalifiakcija za Evropsko prvenstvo u Italiji 2019.godine. Francuzi su slavili nakon preokreta sa 2:1, potpuno zasluženo pošto su bili bolja ekipa tokom svih 90 minuta. Preomašili su Francuzi par šansi u prvom poluvremenu, dok je Crna Gora odgovorila tek jednim dobrim napadom Vujnovića i Kotorca.

Tek drugi i posljednji izlet izabranika Mojaša Radonjića na polovini Freancuza rezultirao je greškom štopera Liona, Diakabija, koju je sjajno iskoristio Skenderović i u prvom minutu sudijske nadoknade je iz blizine rutinski realizovao kratko vraćenu loptu golmanu Francuske.

U nastavku su Francuzi krenuli silovito, ali nakon propuštene šanse Tuserua u 48. minutu, tačnije sjajne odbrane Šarkića, naši fudbaleri su sa lakoćom odbijali napade rivala sve do 66. minuta i kornera Francuza.

Gol je nakon kornera postigao Terije, koji je u igru ušao baš u pauzi izvođenja lopte iz ugla.

Za potpuni preokret s epobrinuo još jedan rezervista, Muse, koji je neometan glavom pogodio sa pet-šest metara, pored nezainteresovanih štopera naše selekcije kojima je pala koncentracija nakon primljenog pogotka.

Francuska - Crna Gora 2:1

Troa - „Stade de l'Aube”. Sudija: Erez Papir Izrael). Strijelci: Terije 66, Muse 75. minut (Francuska), Skenderović 45+1 (Crna Gora). Žuti kartoni: Kotorac, Vujnović, Golubović i Đuričković (Crna Gora).

Francuska: Kamara - Pavard, Diakabi, Dialo, Boskalji - Ndombele, Tusar, Nčam (od 65. Muse) - Grandsir (od 66. Terije) Dembele (od 83. Lopes), Bamba.

Crna Gora: Šarkić - Roganović, Rašo, Azemović, Vukčević - Lončar (od 85. Guzina), Kotorac (od 72. Golubović) - Vujnović, Đuričković, Camaj (od 76. Grivić) - Skenderović.