Budućnost opet bolja od Sutjeske, Jezero umalo prespavalo na vrhu - Petrovac se izvukao

U najvećem crnogorskom derbiju 2:0 za Podgoričane, Petrovac iščupao bod u Beranama protiv Jezera (2:2). Brazilac iz Arsenala šokirao Iskru - 2:3, Raičević sačuvao Mornar protiv Jedinstva - 2:2

50350 pregleda 45 komentar(a)
Ražnatović i Mijović, strijelci Budućnosti, Foto: FSCG
Ažurirano: 21.08.2022. 11:29h

Četvrti put zaredom Budućnost je dobila crnogorski derbi, golovima Andrije Ražnatovića i Lazara Mijovića u drugom poluvremenu savladala je Sutjesku 2:0 u derbiju 5. kola Meridianbet 1. CFL.

Savršen rezultatski start novog trenera Miodraga Džudovića, drugi vezani trijumf za “plave”, nakon dva vezana poraza, a brige za njegovog kolegu Nenada Brnovića, kome je, kao i Džudoviću, ovo bio drugi meč na klupi. Na debiju je njegov tim bio bolji od Iskre, u derbiju je podbacio, iako je u prvom poluvremenu bila bolji i opasniji rival.

Knežević je pogodio prečku udarcem sa ivice šesnaesterca, Babić glavom bio zamalo neprecizan...

Budućnost - Sutjeska, Lazar Mijović

Utakmicu je promijenio vodeći gol domaćina u 64. minutu. Ražnatović se dugo namještao na šut, kasnio je blok igrača Sutjeske, a udarac lijevog beka Budućnosti sa ivice šesnaesterca završio u donjem lijevom uglu.

Budućnost je nakon gola dodatno umirila ritam meča, Brnović uveo Konrada i Sahlija u napad, ali je pokušaje protivnika iskusna odbrana domaćina prilično lako rješavala.

Budućnost - Sutjeska

Podgorički “plavi” su, s druge strane, dočekali šansu da dupliraju prednost. Kombinaciju Đukanovića i Rudovića, pored neodlučne odbrane Sutjeske, završio je Lazar Mijović sa desetak metara u 78. minutu i riješio derbi.

Budućnost je, poslije dvije startne nule, došla do šest bodova, Sutjeska ostala na sedam iz pet utakmica.

PETROVAC OD 0:2 DO 2:2

Jezero i Petrovac igrali su 2:2 u Beranama.

Tim iz Plava je vodio 2:0, “blickrig” golovima Radoša Dedića i Balše Toškovića, ali Petrovac ima moćan napadački tandem, koji je prošle sezone igrao upravo u Jezeru, i to pod vođstvom aktuelnog petrovačkog trenera Mladena Lambulića.

Aldin Adžović (Jezero) na meču sa Petrovcem
Aldin Adžović (Jezero) na meču sa Petrovcemfoto: FSCG

Mamadu Mendi je smanjio na 2:1, da bi Rodrigo Faust u posljednjem minutu donio bod gostima.

Senegalac Mendi je postigao pet, Argentinac Faust četiri gola u dosadašnjem dijelu šampionata.

ARSENAL SLAVIO U 91, MORNAR DO BODA U 90. MINUTU

Arsenal je slavio protiv Iskre u Danilovgradu u uzbudljivom meču preokreta.

Božo Marković je iz mrtvog ugla pogodio za 0:1 (šestu sezonu zaredom Marković je dao gol Iskri), rezervista Iskre Muharemović okrenuo na 2:1, uz promašen penal Nikača, da bi gosti iz Tivta u posljednjih deset minuta došli do pobjede. Izjednačio je Bakić, a Brazilac Savio Oliveira pogodio niz kontre za 3:2.

Božo Marković (Arsenal)
Božo Marković (Arsenal)foto: FSCG

U Baru je Jedinstvo bilo blizu pobjede, Mornar na kraju osvojio bod - 2:2.

Bjelopoljci su dva puta vodili (Idrizović i Đorđević), domaćin stizao preko Baošića i Raičevića, koji je postigao gol za remi u posljednjem minutu.

Sa meča Mornar - Jedinstvo
Sa meča Mornar - Jedinstvofoto: FSCG

5. KOLO

BUDUĆNOST - SUTJESKA 2:0 kraj

Andrija Ražnatović 64, Lazar Mijović 78.

MORNAR - JEDINSTVO-FRANCA 2:2 kraj

Jovan Baošić 52, Milivoje Raičević 90. - Mirza Idrizović 48. (penal), Luka Đorđević 62.

ISKRA - ARSENAL 2:3 kraj

Halil Muharemović 48, 65. - Božo Marković 36, Danilo Bakić 83, Savio Oliveira 90+1.