Radunović ne griješi kad je najvažnije: Bio sam miran i fokusiran

9770 pregleda 6 komentar(a)
Radunović slavi gol za 3:1, Foto: Printscreen/gsp.ro

FCSB iz Bukurešta, nasljednik slavne Steaue, prvog osvajača Kupa (Lige) šampiona iz Istočne Evrope, igraće u grupnoj fazi Lige konferencija zahvaljujući Crnogorcu.

Risto Radunović je postigao dva ključna gola na putu ka cilju - oba iz penala, oba u posljednjim trenucima meča.

Sinoć je u revanšu plej-ofa protiv norveškog Vikinga u gostima pogodio za pobjedu 3:1 u 91. minutu, nakon što je njegov tim u prvom meču na domaćem terenu izgubio 2:1.

Prethodno je Radunović u revanš meču 2. runde kvalifikacija, protiv gruzijskog Saburtala u Bukureštu, sa bijele tačke u 87. minutu postigao gol za pobjedu 4:2, čime je spriječio produžetke, jer je prvi duel završen pobjedom Gruzijaca 1:0.

"Ovo je nevjerovatan osjećaj, nisam mogao ni da zamislim da će biti ovako. Presrećan sam zbog tima, zbog ljudi iz kluba, zbog navijača, koji su uvijek bili uz nas", kazao je Radunović.

Radunović je penal za prolaz u grupnu fazu izveo u velikom stilu - jako i precizno, uzalud je golman Vikinga pročitao gdje će da šutira.

"Bio sam miran, skoncentrisan, šutirao sam gdje sam želio", kazao je Radunović.