Lacio u španskom ritmu: Pedro i Luis Alberto ušli sa klupe i odlučili derbi sa Interom

7922 pregleda 2 komentar(a)
Igrači Lacija slave gol Pedra, Foto: Reuters

Odličan start sezone Lacija, Inter je poklekao u prvom većem ispitu - jedan od dva derbija 3. kola Serije A završen je pobjedom domaćina na Olimpiku 3:1.

Lacio je upisao sedam bodova, Inter ostao na šest, nakon što je u prva dva meča bio bolji od Lećea i Specije.

Rimljani su poveli golom Felipea Andersona glavom na asistenciju Milinković-Savića i uz lošu reakciju Di Marka, koji nije ispratio kretnju Brazilca sa desne strane.

Inter je izjednačio u 51. minutu preko Lautara Martinesa, a pet minuta kasnije trener Lacija Mauricio Sari je izveo odlučujući potez.

Uveo je Luisa Alberta i Pedra, a dvojica Španaca su riješila meč.

Luis Alberto je na dodavanje Pedra pogodio za 2:1 u 75. minutu fantastičnim udarcem sa 25 metara u gornji desni ugao, da bi Pedro u 86. postavio konačnih 3:1.

Adam Marušić igrao je cijeli meč u svijetlo-plavom dresu, kao lijevi bek, bez mnogo ofanzivnih akcija, a sa dobrom ulogom u defanzivi. Dobio je žuti karton.