Bajernu samo bod u derbiju u Minhenu, 19 odbrana Jana Somera

Liroj Sane spriječio potpuno iznenađenje na Alijanc areni

2614 pregleda 0 komentar(a)
Markus Tiram je pokazao klasu u Minhenu, Foto: REUTERS

Bajern je zaustavljen na "Alijanc areni", pošto je nakon tri pobjede morao u 4. kolu da se zadovolji bodom protiv Borusije Menhengladbah - 1:1.

Da gosti u najavi meča nisu prijetili iz "prazne puške" bilo je jasno već u 43. minutu, kada je Markus Tiram doveo Borusiju u vođstvo.

Bajern je u drugom poluvremenu pritiskao, na sve načine pokušavajući da odbrani domaći teren i uspio je do gola preko Liroja Sanea u 83. minutu.

Do kraja je Bajern stvorio još dvije prilike, ali bez promjene rezultata, jer je na golu blistao Jan Somer - imao je 19 odbrana što je rekord Bundeslige.

Prethodni je bio tek 14 odbrana Aleksandra Švolova u utakmcii Herta - Bajern početkom ove godine.

Menhengldbah ima osam bodova nakon drugog remija, uz dvije pobjede od starta prvenstva.