Arsenal opet u brazilskom ritmu, delirijum na Enfildu, Halandova golgeterska klinika

10505 pregleda 0 komentar(a)
Martineli slavi gol za pobjedu Arsenala, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.08.2022. 23:07h

U noći u kojoj je Erling Haland upisao drugi uzastopni het-trik i postao prvi igrač koji je na prvih pet mečeva Premijer lige stigao do devet golova, Arsenal je nastavio niz pobjeda, a Liverpul na spektakularan način, u 98. minutu, došao do pobjede nad Njukaslom (2:1).

"Tobždije" imaju maksimalnih 15 bodova, nakon što su petu pobjedu ostvarili u duelu sa Aston Vilom na Emirejtsu (2:1).

Opet je brazilski tandem odlučio - Gabrijel Žezus je pogodio za 1:0, a Gabrijel Martineli za 2:1.

Između dva gola Arsenala upisao se Brazilac iz Aston Vile - Daglas Luis.

Mančester siti je bio ubjedljiv protiv Notingem Foresta (6:0).

Haland je za poluvrijeme dao tri gola, u 69. minutu je zamijenjen uz ovacije navijača.

Norvežanin je na pet utakmica dao devet golova, Serhio Aguero je svojevremeno, takođe u dresu Sitija, u pet prvih kola imao jedan manje.